• Dolar
  5.3449
 • Euro
  6.0792
 • G. Altın
  214.58
 • T. Altın
  1451.5

Transfer tahtasını açabilmek için büyük uğraş veren Elazığspor’da, alacaklı futbolcuların dosyalarının büyük bölümü tek avukatta bulunuyor. Alınan bilgilere göre, elinde yaklaşık 4 Milyon TL’lik alacak dosyası bulunan Av. Sami Dinç, şu an için Elazığspor’un önündeki en büyük engel olarak öne çıkıyor. Öte yandan borçlar nedeniyle kulüp lisansını alamayan Elazığspor’u yeni sezon öncesinde -3 puan tehlikesi de bekliyor.

Yeni sezon öncesi transfer engeliyle karşı karşıya kalan ve tahtayı açabilmek için yoğun bir uğraş veren Elazığspor’da, alacaklı olan futbolcuların %60’ının dosyalarının tek avukatta olduğu ortaya çıktı.
Spor servisimizin yaptığı araştırmalara göre, Elazığspor’dan ayrılan futbolcuların soluğu Avukat Sami Dinç’in yanında aldıkları öğrenilirken, bu futbolcuların büyük bölümünün alacaklarının bir bölümünden feragat edip geriye kalan kısmını Sami Dinç’ten nakit olarak tahsil ederek dosyayı Sami Dinç’e devrettikleri ve böylelikle de Elazığspor’un karşısındaki alacaklının otomotikmen Avukat Sami Dinç olduğu bildirildi.
Edinilen bilgilere göre Avukat Sami Dinç’in önündeki dosyaların toplam tutarının yaklaşık 4 Milyon TL olduğuifade edilirken, bu tutara bir de vekalet ücretleri eklendiğinde rakamın daha da yukarılara çıkabileceği iddia ediliyor.
Transfer tahtasının açılabilmesi için, engel borçların tamamımın ya ödenmesi ya da ertelenmesi gerekirken, borçların yaklaşık 3,5 Milyon TL’lik kısmını Elazığspor Kulüp Başkanı Hacı Murat Yümlü’nün gayrimenkulllerini teminat göstererek çözdüğü, geriye kalan bölümün ise engel oluşturmaya devam ettiği belirtildi.
Bugün İstanbul’da Avukat Sami Dinç ile bir araya gelmesi beklenen Elazığspor Kulüp Başkanı Hacı Murat Yümlü’nün, bu görüşmeden nasıl bir sonuç alacağı merakla beklenirken, borçlar nedeniyle kulüp lisansını alamayan ve Türkiye Futbol Federasyonu tarafından ek süre verilen Elazığspor’a, borçların ödenmemesi durumunda yeni sezona -3 puanla başlama cezası da verilebilir.