• Dolar
  5.7994
 • Euro
  6.5944
 • G. Altın
  262.60
 • T. Altın
  1792.7

Elazığspor’da geçtiğimiz hafta yeterli çoğunluk sağlanamadığı için ertelenen olağan genel kurul toplantısı, 11 Aralık salı günü saat 16.00’da Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Sezon başından bu yana bir türlü istikrarlı bir yönetime kavuşamayan Bordo-Beyazlı temsilcimizde, geçtiğimiz hafta yeterli çoğunluğun sağlanamaması üzerine ertelenen kongre 11 Aralık Salı günü saat 16.00’da Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılacak.

Elazığspor’da Salı gününe ertelenen kongrede de çoğunluk şartı aranırken, kongrenin toplanabilmesi için tüzükte yer alan “Yönetim ve Denetleme Kurulu üyelerinin iki katının bir fazlası” hükmü gereğince en az 83 genel kurul üyesinin hazır bulunması gerekiyor.

Buna göre kongre saatine katılım sayısının 83’ün altında olması durumunda genel kurul yine toplanamayacak ve Elazığspor Kulübü kayyum idaresine kalmış olacak.

Peki, bu durumda süreç nasıl işleyecek?

Kongre salonunda belirlenen sürenin tamamlanmasının ardından Elazığspor Kulübü yetkilileri tarafından tutulacak olan tutanak, Dernekler Masası’na ulaştırılacak ve böylelikle Elazığspor’da kayyum süreci resmen başlamış olacak.

Daha sonra ise Sulh Hukuk Mahkemesi tarafından Elazığspor Kulübü Derneği genel kurul üyelerinden bir veya bir kaçı Kayyum Heyeti olarak görevlendirilecek ve bu kişi veya kişiler Elazığspor’u en kısa sürede yeniden kongreye götürmek üzere görevlendirilecek.