• Dolar
  5.3456
 • Euro
  6.0763
 • G. Altın
  214.62
 • T. Altın
  1451.5

Elazığspor Başkan Yardımcısı ve ARGE Sorumlusu Dr. Emrah Aydemir, görevinden istifa etti.

22 Haziran’da yapılan Olağanüstü Genel Kurulun ardından ilk toplantısını gerçekleştirerek görev dağılımı yapan Hacı Murat Yümlü Başkanlığındaki Elazığspor’un yeni yönetiminde bir istifa daha yaşandı.

Geçtiğimiz günlerde Başkan yardımcısı, mali ve idari işler sorumlusu Mustafa Güngör’ün ve Başkan yardımcısı görevine getirilen Dr. Alper Künkül’ün istifa etmesinin ardından yönetim bir fire daha verdi.

Yeni yönetimde, Basın Yayın Ve Arge Sorumlusu ve aynı zamanda Basın Sözcüsü görevine getirilen Dr. Emrah Aydemir yönetimden istifa ettiğini yazılı basın açıklaması yayımlayarak duyurdu.

Aydemir: “Çok yoğun işlerimin arasında Elazığspor’un geçirdiği bu zor süreçte memleketime fayda sağlayabilmek için büyüklerimin ricası üzerine göreve geldim. Göreve başladığım ilk günden beri amacım; itibarı zedelenen Elazığspor’un itibarını arttırmak, kulüp ile taraftarı bütünleştirmek ve Elazığspor’u daha önceden belirlenmiş ilke ve kurallarla yönetilen bir kulüp haline getirmek olmuştur. Bir kulüpte her işin görevlisi, sorumlusu ve yetkilisi ayrıdır. Büyük bir endüstri olan futbolda kurumsallaşma zorunludur. Bir kulübün kurumsallaşması, hesap verilebilirlikten, şeffaflıktan, sorumluluktan, riskleri yönetmekten, radikal değişikliklerden ve en önemlisi de liyakata göre idare edilmesinden geçmektedir. Bunları başarabilen kulüpler ulusal ve uluslararası alanda istikrarlı ve büyük başarılar sağlamaktadır. Unutulmasın ki profesyonellik sadece teknik heyet ve futbolcularla yapılan mukaveleden ibaret değildir. Profesyonel yönetim anlayışları ve kendi alanında üst düzey eğitim almış kişiler kulüpleri çözüme ulaştıracaktır. Elazığspor’un kurumsallaşması ve markalaşması adına gecesini gündüzüne katan bir akademisyen olarak kısa bir sürede olsa Elazığspor’a hizmet etmenin gururunu yaşıyorum. Kulüp yönetimi ile aramızdaki bakış açısı farklılığı nedeniyle prensiplerim gereği görevimden istifa ediyorum. Belirtmeliyim ki Elazığspor, Elazığ beyefendisinin dışarıya yansımış halidir. Bana destek veren tüm dostlarıma teşekkür eder, Elazığspor’a başarılar dilerim.”  İfadelerini kullandı.