• Dolar
  5.393
 • Euro
  6.1105
 • G. Altın
  214.63
 • T. Altın
  1451.7

Elazığspor’da, Olağanüstü Genel Kurul yeterli çoğunluk sağlanamadığı için önümüzdeki haftaya ertelendi.

Tetiş Yapı Elazığspor'da gelenek bozulmadı ve bugün yapılması planlanan olağanüstü genel kurul toplantısı, yeterli çoğunluk sağlanamaması sebebiyle 3 Ağustos Cuma gününe ertelendi.
Son güncellemelerle birlikte Elazığspor Kulübü Derneği'nin genel kurul üye sayısı 470'e yükselirken, bugünkü kongrenin yapılabilmesi için genel kurul üye tam sayısının yarısının bir fazlası yani toplamda 236 delegenin iştiraki gerekiyordu.
Fakat saat 14.00'de Elazığ Belediyesi Kongre ve Kültür Merkezi'nde gerçekleştirilen olağanüstü genel kurul öncesi, hazirun cetveline sadece 91 delege imza atınca tüzük gereği kongre bir hafta sonraya yani 3 Ağustos Cuma günü aynı yer ve saatte yapılmak suretiyle ertelendi.
Kongrenin ertelenmesinin ardından söz alan konuşmacılar Elazığspor'un içerisinde bulunduğu kritik sürece ilişkin değerlendirmelerde bulundular.
İlk olarak konuşan Elazığspor Kulübü eski başkanlarından Mustafa Urhan, kongrenin ertelenmesinin başlıca sebebinin artan genel kurul üye sayısı olduğunu ifade ederek bu duruma tepki gösterirken, Başkan Adayları İrfan Yumakgil ve Necati Erdem'e ortak bir çıkış yolu bulunması yönünde ricada bulundu.
Elazığ Belediyesi Meclis Üyesi ve Elazığspor Genel Kurul Üyesi Osman Dilek ise yaptığı değerlendirmede, şu anda en önemli sorunun transfer tahtası olduğunu ifade ederken, başkan adaylarından öncelikli olarak bu sorunu çözmelerini istedi.
Daha sonra söz alan Elazığspor Kulübü eski başkanı Sedat Karataş ise yaptığı açıklamada, istifa ettiği kongrede art niyetli kişilerin kulübe üye olmalarını engellediğini kaydederek, bugünkü tabloda ne kadar haklı çıktığının görüldüğünü söyledi.
Taraftarlar adına söz alan isimler ise takımın içerisinde bulunduğu durumdan son derece rahatsız olduklarını dile getirerek, bu durumun bir an evvel ortadan kaldırılmasını istediler.
Son olarak ise başkan adayları Necati Erdem ve İrfan Yumakgil söz aldı. Necati Erdem, başkan olması durumunda transfer tahtası ve transferler için Belediye'den herhangi bir para talep etmeyeceğini söylerken, İrfan Yumakgil ise transfer tahtası için 3,5 Milyon tutarında kaynak sağlandığını ve tahtanın açılacağını belirtti.