• Dolar
  5.7284
 • Euro
  6.4695
 • G. Altın
  260.64
 • T. Altın
  1746.5

Elazığspor'da olağanüstü kongre yapıldı.

Elazığspor'da olağanüstü genel kurul toplantısı yapıldı
.
Tüzük gereği 57 delegenin katılımının zorunlu olduğu kongre için 68 genel kurul üyesi hazirun cetveline imza attı.

Olağanüstü kongre öncesinde Elazığspor Kulübü'ne başkan adaylığı için ulaşan herhangi bir resmi müracaat bulunmuyor.

Kongrede verilen önerge ile Divan Başkanlığı'na Galip Belhan, Katip Üyeliklere ise Prof. Dr. Asaf Varol ile M. Zafer Yetiş seçildi.

Kongrede gündem gereği kürsüye gelen Kayyum Başkanı Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu 28. 12. 2018 ile 19.01 2019 tarihleri arasındaki faaliyet raporunu okudu.
Başkan Devecioğlu daha sonra ise Kayyum dönemine ait gelir gider tablosunu okudu. Devecioğlu kulübün net borcunu 41 Milyon 417 Bin 204,04 TL olarak açıkladı.

Daha sonra ise oylamaya sunulan gelir-gider tablosu oy çokluğu ile ibra edildi.

Daha sonra ise gündem gereği bütçe tadili konusunda yetkilendirmeler bölümüne geçildi ve yapılan oylama ile yetki alındı.

Genel kurulda daha sonra ise dilek ve temenniler bölümüne geçildi. Kürsüye ilk olarak çıkan Kayyum Başkanı Doç. Dr. Sebahattin Devecioğlu, kayyum sürecinde yaptığı çalışmalarla ilgili bilgiler verdi.

Başkan Devecioğlu, şu an için transfere engel olan borcun 13,5 Milyon Tl olduğunu açıkladı.

Daha sonra söz alan Genel Kurul Üyesi Osman Dilek, Elazığspor'a proje bazlı mutlaka destek verilmesi gerektiğinİ söyledi.

Ardından kürsüye gelen Eski Başkan İrfan Yumakgil, görev yaptığı döneminde kendisine çeşitli sözler verildiğini ancak tutulmadığını aktarırken, Elazığspor'un şu an yaşadığı sıkıntıların temel kaynağının geçmişteki yanlış yönetimler olduğunu söyledi.

Daha sonra Divan Başkanlığına Başkan Adaylığı için bir liste verildi fakat Divan Başkanlığı tüzük gereği kongreden en az 48 saat önce Kulübe resmi muracaat yapılması gerekliliği hükmünce bu başvuru kabul edilmedi.

Başkan adaylığı için dilkeçe veren kişinin Necati Erdem olduğu öğrenilirken, Adaylık başvurusuna rağmen salona gelmeyeb Necati Erdem'in yakınları tarafında  duruma tepki gösteriliyor.

İtirazlarda bulunan Necati Erdem'in listesinde bulunan isimlerin itirazlari kabul görmedi ve kongre sona erdi. Bu duruma göre Kayyum Başkanı Sebahattin Devecioğlu gorevine zımmen devam edecek

KANAL 23 CANLI YAYIN İZLE...