• Dolar
  6.7788
 • Euro
  7.6688
 • G. Altın
  366.57
 • T. Altın
  2491.3

Elazığspor Tesisleri’nde devam eden elektrik kesintisi nedeniyle çim sahaların kurumaya başladığı öğrenildi. Elektriklerin açılması için şehrin ileri gelenlerine seslenen Futbol Şube Sorumlusu Zafer Yetiş, sulama işlemlerinin hortum aracılığıyla yapıldığını aktardı.

Elazığspor’da sıkıntıların ardı arkası kesilmiyor…
Spor Toto 1. Lig’e tutunamayarak TFF 2.Lig’e düşen Bordo-Beyazlı ekibimizde, sezon başından bu yana bir türlü çözüm bulunamayan elektrik kesintisi halen devam ediyor.
Yaklaşık 15 gün önce, biriken borç nedeniyle yetkili firma tarafından Elazığspor Tesisleri’nin elektriklerinin kesilmesinin ardından, tesislere yeniden elektrik verilmesi konusunda somut bir adım atılmadığı öğrenildi.
Gündeminde yeni sezon planlaması, takımdan ayrılan futbolculara yapılacak olan ödemeler, FİFA dosyaları ve daha birçok önemli konular bulunan Bordo-Beyazlı ekibimizde, yaklaşık 600 Bin TL civarındaki elektrik borcu nedeniyle tesislerde yaşanan kesinti ile ilgili ilimizin ileri gelenlerine çağrıda bulunan Futbol Şube Sorumlusu Zafer Yetiş, sorunun biran önce giderilmesini istedi.
Yetiş, yaşanan kesintiden dolayı düzenli sulama yapılamadığını ve hava sıcaklıklarının artması nedeniyle antrenman sahalarındaki çimlerin büyük ölçüde kuruduğunu ifade etti.
Elazığspor Futbol Şube Sorumlusu Zafer Yetiş, sula işlemlerinin ancak hortum aracılığıyla yapıldığını ve bu yönetim verimli olmadığı için   çimlerin büyük bir bölümünün sarardığını söyledi.
Elazığspor’un düştüğü yerden birlik ve beraberlik sağlanarak çıkacağına yürekten inandığını da ifade eden Zafer Yetiş, “Elazığspor eski mutlu günlerine daha da güçlenerek geri dönecektir. Yeter ki geçmiş yıllarda yakaladığımız birlik ve beraberlik yeniden olursa. İlin valisi, belediyesi, siyasileri, taraftarı ve basını tek yürek olursa Elazığspor için mutlu günler kaçınılmaz olur.” şeklinde konuştu.