• Dolar
  5.7644
 • Euro
  6.3839
 • G. Altın
  277.68
 • T. Altın
  1872.0

Elazığspor’da son olarak Âdem Alkaşi ve kaleci Soner Şahin’in de sözleşmelerini fesih etmelerinin ardından kadroda sadece 13 futbolcu kaldı…

Ligin ilk yarısını 22 Aralık’ta Altay ile karşılaşarak tamamlayan Elazığspor’da aradan geçen 15 gün gibi kısa bir sürede kadro tamamen dağıldı.

Bordo-Beyazlı ekibimizde son olarak Âdem Alkaşi ve Kaleci Soner Şahin’in de takımdan ayrılmalarının ardından, kadroda şu an itibariyle sadece 13 futbolcu kaldı.

Sezon başından bu yana artarak devam eden maddi sorunlara bir türlü çözüm bulunamazken, gelinen noktada transfer tahtasının açılmaması durumunda Elazığspor’un maçlara genç futbolcularla çıkması dışında bir alternatif kalmadı.

Elazığspor’da ilk yarının sona ermesinin ardından takımdan ayrılan futbolculardan; Emre Öztürk Afjet Afyonspor, Ahmet Aras ve Ali Fırat Okur Fatih Karagümrük, Zülküf Özer ve Adem Alkaşi Bandırmaspor, Mehmet Yiğit Osmanlıspor, Andreas Tatos Altay ve Elmar Bjarnason ise Gazişehir Futbol Kulübü’ne imza atarken, Orhan Şam ve Kaleci Soner Şahin ise henüz herhangi bir takımla anlaşamadı.

Elazığspor’da yaşanan ayrılıkların ardından elde kalan futbolcular ise; Ahmet Doğan, Ali Karataş, Enes Batın Kaplan, Eren Çinkılıç, Erhan Çınar, İdrissa Diarra, Kadir Taşoğlu, Lamine Diarra, Moussa Bagayoko, Murathan Özen, Onur Alsu, Ömer Yıldız ve Selim Enes Özeren.