• Dolar
  5.7994
 • Euro
  6.5944
 • G. Altın
  262.60
 • T. Altın
  1792.7

Elazığspor’da Adanaspor maçı öncesi kadroda 2’si sakat 11 profesyonel futbolcu bulunuyor. Bu nedenle altyapı oyuncularını profesyonel yapması gereken Elazığspor’un bunun için de paraya ihtiyacı var.

Transfer engelinin kaldırılması yönündeki çalışmalarını Adanaspor Maçı’na yetiştiremeyen Bordo-Beyazlı ekibimiz, bu önemli maça genç oyuncularıyla çıkacak.
Kadrosundaki futbolcularını birer birer kaybeden ve şu anda sahaya çıkaracağı 11’i bile bulunmayan Bordo-Beyazlı ekibimizde, elde 2’si sakat 11 profesyonel futbolcu kaldı.
Türkiye Futbol Federasyonu resmi internet sitesinde 11 oyuncusu bulunan Elazığspor’un, takımdan ayrılarak Altay’a imza atmasına karşın Andreas Tatos’un ismi de yer alıyor.
Öte yandan Elazığspor’da kadronun sayısal olarak 18’e tamamlanması için altyapıdan yaklaşık 9 futbolcunun profesyonel yapılacağı öğrenildi.
Alınan bilgilere göre profesyonel yapılacak olan isimlerin belirlendiği fakat şu an için ekonomik sorunlar nedeniyle lisans işlemlerinin bekletildiği öğrenildi.
Her futbolcu için yaklaşık 4 bin lira civarında lisans ücreti alınırken, Elazığspor’un en geç Cuma gününe kadar lisansları çıkarması gerekiyor.

Elazığspor’un profesyonel kadrosunda oynayacak düzeyde şimdilik 9 futbolcu bulunuyor.