• Dolar
  5.8249
 • Euro
  6.6499
 • G. Altın
  267.81
 • T. Altın
  1764.9

Elazığspor’da sezon başında 6 Milyon TL olan transfere engel borcun bugün itibariyle 12 Milyon TL civarında olduğu öğrenildi.

Spor Toto 1.Lig’de zor günler geçiren ve içerisinde bulunduğu darboğazdan çıkış yolları arayan Elazığspor’un önünde sıkıntılı bir süreç bulunuyor.
Kadrosu dağılma aşamasında olan ve şu ana kadar Ahmet Aras, Mehmet Yiğit, Emre Öztürk, Ali Fırat Okur ve Andreas Tatos gibi önemli isimlerini birer birer kaybeden Bordo-Beyazlı ekibimizde, böylelikle transfer engelinin kaldırılması da zorunlu hale geldi.
Sezon başında da benzer sıkıntılardan dolayı transfer engelini kaldıramayan ve o günkü şartlarda yaklaşık 6 Milyon TL olan borcu ödeyemeyen Elazığspor, hatırlanacağı üzere kadrosuna takviye yapamamış ve yola mevcut kadrosuyla devam etmek zorunda kalmıştı.
Gelinen süreçte bugün resmen başlayan Ara Transfer Dönemi’nde de şu an için transfer engeli devam ederken, transfere engel olan borcun ise önemli bir miktarda arttığı öğrenildi.
Alınan bilgilere göre Elazığspor’un şu an için transfere engel olan borcunun yaklaşık olarak 12 Milyon TL civarında olduğu bildirilirken, yapılacak olan birebir pazarlıklarla bu rakamın daha makul seviyelere indirilebileceği haber merkezimize gelen bilgiler arasında.