• Dolar
  5.3503
 • Euro
  6.0842
 • G. Altın
  214.72
 • T. Altın
  1451.5

Elazığspor’un yarım asırlık Bordo Beyaz renkleri elinden alınıyor mu?

Elazığspor, gün geçmiyor ki yeni bir olumsuzlukla karşılaşmasın…
Yönetimsel belirsizliğin faturasını ağır bir şekilde ödemeye devam eden Bordo-Beyazlı ekibimiz, gerek ağır borç yükü ve transfer tahtasının kapalı oluşu, gerekse de Erzurum kampındaki yaşanan olumsuzluklar yetmezmiş gibi bu kez de Türkiye Futbol Federasyonu tarafından, deyim yerindeyse köşeye sıkıştırıldı.
Türkiye Futbol Federasyonu talimatları gereğince yeni sezon öncesinde futbolcu formalarını belirlemesi ve bunu resmi olarak tescil ettirmesi gereken Elazığspor’da, spor malzemecilerine olan borçlar sebebiyle yeni sezon formalarının henüz tedarik edilememesi sonucunda tescil işlemleri de verilen süre içerisinde tamamlanamadı.
Bu nedenle Türkiye Futbol Federasyonu Tetiş Yapı Elazığspor Kulübü’ne 50 Bin TL para cezası verirken, asıl büyük tehlike ise Elazığspor’a verilen ek sürenin sona ermesiyle yaşanacak.
Türkiye Futbol Federasyonu talimatlarına göre, verilen ek süre içerisinde de tescil işlemleri tamamlanamaması durumunda Elazığspor’un Bordo-Beyazlı renkleri de elinden alınacak.
Edinilen bilgilere göre, bu durumda Tetiş Yapı Elazığspor yeni sezonda Türkiye Futbol Federasyonu’nun belirleyeceği renklerle mücadele etmek zorunda kalacak ve Elazığspor yarım asırlık Bordo-Beyazlı renklerine de veda edecek.