• Dolar
  5.7644
 • Euro
  6.3839
 • G. Altın
  277.68
 • T. Altın
  1872.0

Elazığspor ile benzer sıkıntılar yaşayan ve sezon başında transfer engeli bulunan 4 takımdan biri olan Eskişehirspor’da, 18 Ocak’ta yapılacak olan kongre öncesinde transfer engelinin kaldırılması için çalışmalar devam ediyor.

Spor Toto 1. Lig’de zor günler yaşayan kulüplerden biri olan Eskişehirspor’da da tıpkı Elazığspor’daki gibi belirsizlik süreci yaşanıyor.
Sezon başında Elazığspor gibi transfer yapamayan 4 kulüpten biri olan Eskişehirspor’da 18 Ocak’a ertelenen olağanüstü kongre öncesinde henüz başkan adayı çıkmazken, federasyona başvuran kadrodaki futbolcular ise serbest kalacakları günü bekliyor.
Elazığspor gibi dağılma sürecine giren ancak buna rağmen bir yandan da transfer engelini kaldırmak için uğraş veren Eskişehirspor’da son olarak ise eski futbolculardan Emre Güral da transfer yasağının kaldırılması için imza verdi.
Geçmişte Eskişehirspor’da görev yapan birçok futbolcu, antrenör ve çalışanı Eskişehir temsilcisini ayakta tutmak için destek olurken, son destek ise 2015-2016 sezonunda Eskişehirspor’da forma giyen Emre Güral’dan geldi. 29 yaşındaki santrfor, alacaklarına dair imza vererek transfer yasağının kaldırılması için önemli bir adım attı. 
Emre Güral'ın bu hareketi, ligde zor günler geçiren kulüpte heyecana neden olurken, Elazığspor’un kümede kalma savaşı verdiği rakiplerinin başında gelen Eskişehirspor, transfer yasağını kaldırması durumunda önemli bir avantaj elde edecek.