Bölgesel Amatör Futbol Liginde Elazığ’ı temsil edecek olan Mediline Hospital Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü, hazırlık maçında karşılaştığı BAL Ligi ekiplerinden Elbistanspor’u 1-0 mağlup etti.

BAL Ligi’nde mücadele eden Mediline Hospital Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü, Malatya’da oynanan hazırlık maçında Elbistanspor’u 1-0 mağlup etti.

9 Haziranda başlayacak maçlara hazırlık kapsamında oynanan karşılaşmayı Fırat Üniversitesi karşılaşmanın ikinci devresinde attığı gol ile 1-0 kazandı.

Karşılaşmanın ilk 45 dakikasına as takımda yer alacak futbolcular ile başlayan temsilcimiz, ikinci 45 dakikada ayrı bir kadro sahaya sürdü.

İlk devrede rakibine pozisyon vermeyen Fırat Üniversitesi, yakaladığı pozisyonları değerlendiremeyerek soyunma odasına 0-0’lık eşitlik ile gitti. İkinci devrede yeni transferlere ağırlık veren temsilcimiz, bu devrenin başlangıcında sağ taraftan yapılan sert bir ortada rakibe çarpan top fileler ile buluştu ve skor üstünlüğünü elde etti.

Bu dakikadan sonra karşılıklı ataklar ile geçen hazırlık karşılaşması Fırat Üniversitesinin 1-0 üstünlüğü ile sona erdi.

Karşılaşma sonrası bir değerlendirmede bulunan Mediline Hospital Fırat Üniversitesi Gençlik ve Spor Kulübü teknik sorumlusu Erhan Gündüz, pandemi döneminde 15 gün antrenman yapamadıklarını, maçların başlamasına kalan bu kısa süreyi kamp yaparak iyi bir şekilde değerlendirmeye çalıştıklarını belirtti.

Hedeflerinin Türkiye 3. Futbol Lig’ine çıkmak için gide bildikleri yere kadar gitmek olduğunu da belirten Erhan Gündüz, bu arada 3’ü Elazığ’dan olmak üzere 8 transfer yaptıklarını ve önümüzdeki hafta Çarşamba günü deplasmanda karşılaşacakları, Erzincan temsilcisi Ulalarspor maçına hazır olacaklarını söyledi.

Fırat Üniversitesi’nin grubunda Erzincan Ulalarspor ile Bingöl Karlıova Yıldırımspor bulunuyor.