• Dolar
  7.971
 • Euro
  9.4786
 • G. Altın
  464.64
 • T. Altın
  3154.6

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım, inşaat ve İşletmeler Genel Müdürlüğü tarafından ilimize gönderilen teknik ekip tarafından, yapımı devam eden ilimizin en büyük yatırımlarından olan Elazığ Stadı ve Spor Salonunda bir dizi incelemelerde bulundular.

Gençlik ve Spor Bakanlığı Yatırım, İnşaat ve İşletmeler Genel Müdürlüğüne bağlı uzman kontrol mühendisleri, Yüklenici firma, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü bünyesinde ki uzman ekipler ve İl Müdürü Abdulsamet Eren, Şube Müdürleri Levent Aytar ve Alaattin Özdemir Elazığ Stadyumunda ve Spor Salonunda incelemelerde bulundu.

 

 

 

 

Deprem Ve Pandemiye Rağmen Gidişattan Mutluyuz

İl Müdürü Abdulsamet Eren; Özellikle Elazığ'ımızın yaşadığı Deprem ve Pandemi sürecine rağmen küresel olarak yaşanan sıkıntılar nedeniyle sekteye uğramasına rağmen Stad inşaatının, Betonarme işlerinin %95 seviyesinde tamamlandığını, Çelik işlerinin ise devam ettiğini görüyoruz. Tribün çatısı makaslarının da Kasım ayı içerisinde başlayacağını ön görmekteyiz.  Tribün basamak prekastlarının montesi kuzey kale arkasında tamamlanmak üzere olduğu, yıl sonu gibi tamamının bitirileceği planlanmakta. Tribün temelinin 2019 ekim ayında atıldığını, bir yıllık süre zarfında kazı temel ve beton işlerinin tamamlanarak tribün işlerinin devam ettiğini, bu sebeple Yüklenici firmaya verilen 653 günlük süre içerisinde tamamlaya çalışılarak, Elazığ Sporuna kazandırılması hedeflenmektedir’’ dedi.