• Dolar
  5.7994
 • Euro
  6.5944
 • G. Altın
  262.60
 • T. Altın
  1792.7

CUMHURİYET HALK PARTİSİ ELAZIĞ MİLLETVEKİLİ GÜRSEL EROL, ELAZIĞSPOR’UN SIKINTILI GÜNLER GEÇİRMESİ NEDENİYLE YAZILI BİR BASIN AÇIKLAMASI YAYIMLADI. EROL ELAZIĞSPOR’A SAHİP ÇIKMAK İÇİN YEREL DİNAMİKLERİ, HAREKETE GEÇMEYE ÇAĞIRDI.

Cumhuriyet Halk Partisi Elazığ Milletvekili Gürsel Erol,  Tetiş Yapı Elazığspor’un sıkıntı günler geçirmesi nedeniyle yaptığı yazılı açıklamada,’Elazığspor kulübümüzün ekonomik sorunları hepimizin malumudur diyerek, bu sorunların çözümü ile ilgili önerilerini paylaştı.

Erol’un açıklaması şöyle:  “İlimizin Valisi Çetin Oktay Kaldırım’ın başkanlığında Milletvekillerimiz, Belediye Başkanı Sayın  Mücahit Yanılmaz ve Sivil Toplum Kuruluşları Başkanlarıyla bir araya gelerek öncelikli sorunların ve taleplerin tespiti yapılmalıdır. İlimizde yeraltı zenginlikleri olan madenlerin işletmeleri Feri Krom, Eti Krom ve Maden Bakır, Çimento fabrikaları gibi kamu tarafından özelleştirilen ve gelir seviyesi yüksek olan bu işletmelerin sahiplerinin Elazığspor kulübüne yardım etmeleri sağlanmalıdır. Çünkü bu işletmeler Elazığ’ın doğal yeraltı zenginlikleri üzerinden ticari gelir elde ediyor ise, ilimizdeki bu tür sosyal projelere destek vermelidir. İl dışındaki yaşayan Elazığlı iş adamlarıyla toplantılar düzenlenerek stada reklamlar alınmalıdır. Başta Vali  Çetin Oktay Kaldırım olmak üzere tüm milletvekillerimizle birlikte Meclis Başkanı ve ilgili Bakanlar ziyaret edilerek Elazığspor’a kamu desteği sağlanmalıdır. Elazığ yerelinde kalıcı gelir sağlayacak projeler üretilmelidir. Elazığ stadının ve kulübün sosyal tesislerinin elektrik ve su giderleri şehir genel aydınlatmasına ve genel su giderlerine dâhil edilmelidir. Elazığspor kulübü personelleri İŞKUR kapsamına alınarak SGK primleri buradan yatırılıp maaşları İŞKUR tarafından ödenmelidir. Bütün bu önerilerime katkı sunanlar olursa çok memnun olurum.” İfadelerine yer verdi.