Amatör Spor Haftası etkinlikleri kapsamında bugün Elazığ il protokolü ile Elazığ Şöhretler karması futbol maçı oynandı.

Gençlik merkezi sentetik çim sahada oynanan karşılaşmaya Belediye Başkanı Şahin Şerifoğlulları, Vali yardımcıları, Gençlik Spor İl Müdürü, ASKF Başkanı, bazı daire müdürleri ve Elazığspor ile amatör liglerde futbol oynamış eski futbolcular katıldı.

Hafta dolayısı ile bir değerlendirmede bulunun Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, yıllarca Elazığ amatörüne hizmet etmenin gayreti içerisinde olduğunu söyledi…

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, “Yıllarca hizmet etmekten onur duyduğum Amatör Spor camiasına bugün amatör spor haftası vesilesiyle bir aradayız. Tabi 8 yıl boyunca Amatör Spor Kulüpleri Federasyon başkanlığı yapmamız hasebiyle Elazığ’daki her bireye spor yaptırabilme adına ciddi bir gayretli bir çalışmamız söz konusuydu. Bizler ASKF’deki görevimizi devralırken kulüp sayımız 38’di, biraz önce ifade ettiğimiz gibi her bireye spor yaptırabilme adına kulüpleşme sayısını arttırabilme adına yoğun gayretlerimiz neticesinde bizlere görevi 81 kulüple Mustafa Başkanımıza devrettik. Bugün gelmiş olduğumuz noktada şu an 110 kulübümüz söz konusuz. Ve her kulüp yeni sporcuların ilimizde gelişimine katkı sağlayacak faaliyetlere ciddi manada destek veriyorlar. Aynı zamanda Gençlik ve Spor İl Müdürümüz Samet Hocamız ve ASKF Başkanımız ve yöneticileri gençlerimize spor yaptırabilme, amatör sporların gelişebilmesi adına ciddi gayretleri söz konusu. Bizler de artık yerel yönetimler olarak, Elazığ Belediyesi olarak hem kulüplerimize hem yöneticilerimize hem de sporcularımıza katkı sağlamanın gayreti içerisindeyiz. Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanlığı yaparken bütün sporcularımıza il özel idaresinden malzeme desteğini artık rutin hale getirmiştik. Her yıl sayın valimizin öncülüğünde il özel idaresi genel sekreteri ve aynı zamanda il genel meclis üyelerimizin katkılarıyla bütün amatör spor kulüplerimize malzeme yardımı yapılıyor” ifadelerini kullandı.

Gençlik spor il müdürü Abdulsamet Eren’de yaptığı değerlendirmede haftanın hayırlı olmasını diledi..

Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, “Ben öncelikle Amatör Haftasının tüm amatör takımlarımıza, sporcularımıza ve özellikle de şehrin sporuna hayırlı olmasını diliyorum. Kutlamalara başlamıştık. Bugünde asında devamını yapıyoruz. İl protokolü, başta başkanımız, vali yardımcılarımız ve il protokolüyle birlikte gençlik merkezi sahamızda da bir futbol müsabakası yapacağız farkındalık oluşsun diye. Ben şanslı bir Gençlik ve Spor İl Müdürüyüm. Çünkü şehrin spordan gelmiş bir belediye başkanı var. Bizim her daim yanımızda olan, gerek tesisleşmede gerekse sporcularımızın üst anlamda etki göstermeleri için kulüpleşme açısından başkanımız gerçekten sporcularımıza da sahip çıkıyor. Bu anlamda da ben gerçekten kendimi şanslı görüyorum. Başkanıma her platformda da teşekkürlerimizi sunuyoruz. Ne kadar sunsak da azdır” dedi.

ASKF Başkanı Mustafa Gür’de yaptığı değerlendirmede amatör spor etkinliklerinin devam ettiğini söyledi..

ASKF başkanı Mustafa Gür, “Belediye Başkanımız ve eski ASKF Başkanımız, onursal başkanımız Şahin Başkanımızı aramızda görmek gerçekten onur verici, gurur verici. Böylesi güzel bir haftada birlikte eski sporcularımızla il protokolünün ASKF yönetim kurulu üyelerimizin maçta bir araya gelmesi hakikatten güzel bir tablo oluşturdu şu an. Ben Şahin Başkanımıza yıllar önce birlikte çalıştığımız dönemde ve bugüne kadar belediye başkanlığı süresince amatör spor kulüplerimize, sporcularımıza vermiş olduğu destekten ben şahsım, yönetimim ve spor camiası adına şükranlarımı arz ediyorum” şeklinde konuştu