• Dolar
  5.7639
 • Euro
  6.4007
 • G. Altın
  278.15
 • T. Altın
  1873.9

Spor Toto 1.Ligde ilk yarının sonuna gelinirken maddi açıdan zor günler geçiren Elazığspor’a destek adına basit ama anlamlı bir öneri de spor yazarı Kayahan Topal’dan geldi.

Üstü Elazığspor’a Kalsın başlığıyla yayınlanan köşe yazısında Kayahan Topal, Elazığ Ticaret ve Sanayi Odasının iş yerlerinin camına asılmak üzere bir Elazığspor yardım logosu yapıştırması ile 1₺’lik bağış fişlerini iş yerlerine vererek bu noktalardan yapılacak alışverişlerde kalan küsuratların 1₺’lik fiş karşılığında Elazığspor’a kalmasının sağlanmasını istedi. 
Örneğin lokantada yenilen bir yemeğin ardından 18₺ tutan hesaptan geriye kalan 2₺’nin yada daha fazla miktarın bordo beyazlı takıma bağışlanmasına herkesin sıcak bakacağını belirten Kayahan Topal, bu uygulamanın şuan süper ligde mücadele eden Yeni Malatyaspor için yapıldığını hatırlattı. 
Konuyla ilgili Elazığ Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Asilhan Arslan ile görüştüğünü ve tam destek aldığını kaydeden Spor Yazarı Kayahan Topal bu konuda Kayyum Başkanı Doç. Dr Sabahattin Devecioğlu’nun bir girişimde bulunmasının gerektiğini ifade etti. 
Topal Günışığı Gazetesinde yer alan köşe yazısında ayrıca şu görüşlere yer verdi:
“Kimse bankaya gidip yardım etmeye sıcak bakmıyor, bakanlarda meblağ küçük diye yatırmak istemiyor. Uzat Elini Elazığspor Yaşasın Kampanyasına bu ekleme yapılırsa olumlu sonuçlar alacağımız kanaatindeyim.”