Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür, BAL Ligi’nin tarafsız bir ilde tek devreli oynanacağını açıklayarak, ligin 15 günde tamamlanacağını belirtti.

Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür, Haziran Ayı içerisinde oynanacak olan BAL Ligi’nin statüsü ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

BAL Ligi için Elazığ’dan sadece Fırat Üniversitesi’nin başvuruda bulunduğunu açıklayan Gür, diğer iki ekibimiz Yolspor ile Kovancılarspor’un ise haklarının saklı kalması koşulu ile lige katılmadıklarını belirtti.

Bu yıl BAL Ligi’nde kesinlikle küme düşme olmayacağını ifade eden ve BAL’a katılacak olan kulüplerin her-hangi bir hak kaybı yaşamayacaklarını aktaran Gür, BAL Ligi müsabakalarının belirlenecek olan tarafsız illerde oynanacağını açıkladı.

Müsabakaların hızlandırılmış şekilde 15 günde tamamlanacağını belirten Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür, Elazığ’ı da grup merkezi iller arasına aldırmak için teklifte bulunacaklarını açıkladı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun grup merkezi iller için kriterlerinden birinin de Haziran ayı içerisindeki hava sıcaklıkları olduğunu kaydeden Gür, BAL Ligi’nde Elazığ’ı temsil edecek olan Fırat Üniversitesi’ne başarılar diledi.