• Dolar
  5.6592
 • Euro
  6.3832
 • G. Altın
  259.16
 • T. Altın
  1746.0

Daha Önce Osmanlı Stadyumunda Oynanacağı Açıklanan Osmanlıspor- Elazığspor Karşılaşması Saha Zemininin Futbol Oynamaya Müsait Olmaması Nedeniyle Bolu Atatürk Stadyumuna Alındı…

Osmanlıspor –Elazığspor karşılaşmasının oynanacağı şehir ve stadyum değişti.

Spor Toto Süper Lig takımlarından Ankaragücü ile Spor Toto 1.Lig’de mücadele eden Osmanlıspor ve Gençlerbirliği’nin maçlarını oynadığı Osmanlı stadyumunda yapılan son incelemelerin ardından sahanın futbol oynamaya elverişsiz olduğu tespit edildi.

Yapılan inceleme sonrasında öncelikle 24 Kasım Cumartesi günü oynanacak olan Ankaragücü-Beşiktaş maçının yeri değiştirildi.

Konuyla ilgili olarak Türkiye Futbol Federasyonu resmi sayfasından şu açıklamayı yaptı;

Spor Toto Süper Lig kulüplerinden MKE Ankaragücü'nün maçlarını oynadığı Osmanlı Stadı'nda hafta başından beri yapılan rutin incelemeler esnasında, son bakım çalışmaları sırasındaki hatalı uygulamalar sonucu saha zemininin futbol oynanmayacak ve sporcu sağlığını riske edecek durumda olduğu tespit edildi.

Bu gelişme üzerine Futbol Federasyonu tarafından 24 Kasım Cumartesi saat 19.00'da bu sahada oynanacak Ankaragücü-Beşiktaş müsabakasının, aynı tarih ve saatte Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kadir Has Stadyumu'nda oynanmasına karar verildi.

Öte yandan maçlarını yine Osmanlı Stadı'nda oynayan Spor Toto 1. Lig kulüpleri Gençlerbirliği ve Osmanlıspor da saha zemini futbol oynanacak hale gelinceye kadar maçlarını başka stadyumlarda yapacak.

Türkiye Futbol Federasyonu ‘nun yaptığı açıklamanın ardından Osmanlıspor-Elazığspor maçı Bolu’ya alındı. Karşılaşma Pazartesi günü Bolu Atatürk Stadyumunda yine daha önce açıklanan saatte başlayacak.