• Dolar
  5.6592
 • Euro
  6.3832
 • G. Altın
  259.16
 • T. Altın
  1746.0

Elazığspor’da 1 Mart Cuma günü yapılacak olan olağanüstü kongre öncesinde başkan adaylığını kulübe başvuru yaparak resmileştiren Selçuk Cengiz Öztürk, yazılı bir açıklama yaparak eski bir kulüp başkanının genel kurul üyelerine mesaj gönderdiğini ve kongrede çoğunluğun sağlanmasını engellemek istediğini iddiasında bulundu.

Öztürk, her bir saatin bile çok değerli olduğu bu hassas dönemde kulübün sahipsiz kalmasının ve yönetimsizliğin devam etmesinin kabul edilemeyeceğini ifade ederken, eski bir kulüp başkanının kongrenin ilk gün toplanmaması için delegelere mesaj attığı yönünde duyumlar aldığını ve bunun üzerine bu açıklamayı yapma zorunluluğunun doğduğunu belirtti.

Başkan adayı Selçuk Öztürk açıklamasında, en son 6 ay kadar başkanlık yapıp takım dağılırken kılını kıpırdatmayan, Elazığspor tarihinde kulübe ilk defa haciz getirme lekesini taşıyan bazı kişilerin kongrenin yapılmaması için gösterdikleri çabayı, taraftarın görmesini istediğini kaydederek,

“Yaptıkları bu son başkanlık süresince; şerefle yöneticilik, başkanlık yapmış insanlarla uğraşıp, onlara iftira atmak yerine keşke bu çabayı takımı ayakta tutmak için harcasalardı ”dedi.

Bu kişilerin amacının net bir şekilde kulübü kapatmak olduğunu iddia eden Elazığspor Kulübü Başkan Adayı Selçuk Öztürk, “Bütün çağrılarımıza rağmen zorla kongre kararı alınmıştır. Eğer bu kulüp Allah göstermesin küme düşerse, bunun hesabını bu kişiler verecektir. Taraftarından korkan, korumayla gezen kişiler Elazığspor’un kaderiyle oynayamaz. Bu kişiler kongreyi engelleyeceğine çıkıp kulübü kayyuma bırakmanın hesabını vermeleri gerekir” ifadelerini kullandı.