Bölgesel Amatör Lig’e katılmayı kabul eden kulüpler, iç saha maçlarında teknik heyet ve futbolcularının yanı sıra saha içi görevlileri, top toplayıcı ve sedyecilerin PCR testlerini kendi bütçelerinden karşılayacaklar.

Oynanıp-oynanmayacağı merakla beklenen ve geçtiğimiz gün Türkiye Futbol Federasyonu tarafından oynatılmasına karar verilen Bölgesel Amatör Lig’de, lige katılmayı kabul edecek olan kulüpleri önemli kriterler bekliyor.

Lig’e katılım dilekçesi vererek Türkiye Futbol Federasyonu’na başvurması istenen kulüplerin, bu durumda belirtilen şartları da kabul etmeleri gerekiyor.

Buna göre lige katılmaya karar veren kulüplerin futbolcuları 2021-2022 sezonunda transfer talimatlarında belirtilen şartlara uyarak transfer yapabilecekler.

TFF’den yapılan açıklamaya göre 2020-2021 sezonunda BAL’a katılım dilekçesi vermesine rağmen lige katılmayan kulüpler küme düşürülecek. Aynı şekilde BAL’a katılan kulüplerden müsabakaya çıkmayan, müsabakalarda olay çıkartan, sahte futbolcu oynattığı ve anlaşmalı müsabaka yaptığı tespit edilen takımlarda AFDK kararı ile küme düşürülebilecekler.

Oynamaya karar veren her 30 kulüpten birine TFF 3.Lig’e çıkma hakkı verilecek olan BAL Ligi’nde kulüplerden bu şarta uymaları istenirken, Kulüpler kendi sahasında ve deplasmanda oynayacakları müsabakalar öncesi futbolcu ve diğer takım görevlilerine PCR testi maliyetini kendi bütçesinden karşılayacak.

Öte yandan kulüpler iç sahada oynayacakları müsabakalar öncesi, saha içi görevlileri, top toplayıcı ve sedyecilerin PCR test ücretlerini de kendileri karşılamak zorunda.