• Dolar
  5.3827
 • Euro
  6.1063
 • G. Altın
  214.27
 • T. Altın
  1450.3

Türkiye Futbol Federasyonu, U-21 Ligi’nin önümüzdeki sezondan itibaren kaldırılacağını açıkladı. Bu ligin alternatifi olacak sistem ise henüz belirlenemedi.

"Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, yaptığı toplantıda U-21 Ligi’nin 2018-2019 sezonunda son defa organize edilmesini kararlaştırdı.

Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig kulüplerinin 21 yaş altı futbolcularının forma giyebildiği U-21 Ligleri ile ilgili Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Gelişim Direktörü Tolunay Kafkas'ın raporunu değerlendiren TFF Yönetim Kurulu, 2019-2020 futbol sezonundan itibaren bu ligin düzenlenmemesini kararlaştırdı.

Konuyla ilgili Türkiye Futbol Federasyonu’ndan yapılan açıklamada, uzun yıllar değişik isimler ve statülerle düzenlenen U-21 liglerinin Milli Takımlara ve Kulüp A Takımlarına arzu edilen katkıyı sağlayamadığı, dünya futbolunda genç oyuncu kriterlerinin daha alt yaşlara inmesi gerçeği de göz önünde bulundurularak alınan karar sonrasında, kulüplerin U-21 kadroları ile ilgili planlamalarını 1 yıl içerisinde yapabilecekleri ifade edildi.

Yenilenen statüsü ile sportif rekabeti ve altyapıya yatırımı teşvik eden U-17 ve U-19 Gelişim Ligleri'nin elit sporcu gelişimine daha fazla katkıda bulunacağı kaydedilen açıklamada, bu  konuda Spor Toto Süper Lig ve Spor Toto 1. Lig kulüplerinin altyapı direktörleri ve sorumlularıyla yapılan toplantılar sonucunda fikir birliğine varıldığı belirtildi.