• Dolar
  6.7788
 • Euro
  7.6688
 • G. Altın
  366.57
 • T. Altın
  2491.3

Fırat Üniversitesi Bayan Voleybol Takımı Sporcuları ve idarecileri Elazığ Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Genel Başkanı Mustafa Gür’ü makamında ziyaret ettiler.

6-10 Mayıs tarihleri arasında Antalya’da düzenlenen süper lige terfi maçlarında 3.olarak adını Süper Lig’e yazdıran Fırat Üniversitesi Gençlik Spor Kulübü Bayan Voleybol Takımı sporcuları ve antrenörleri geçtiğimiz gün gerçekleştirilen Olağan Genel Kurul’da yeniden Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanlığı’na seçilen Mustafa Gür’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.
Ziyarette konuşan Fırat Üniversitesi Gençlik Spor Kulübü Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Ercan Sönmez Elazığ’da Voleybol branşının diğer spor dallarının yanında öksüz kaldığını belirterek, Elazığ’ın potansiyeli olan kızlar için Başkan Gür’den destek istedi. Bu çocuklara sahip çıkılması gerektiğinin altını çizen Sönmez “Voleybol Elazığ’da biraz öksüz. Bu son İl Özel İdare sürecinden sonrada bu öksüzlük devam etti. Ama bu çocuklara yazık. Bu anlamda yazık. Bunlar bizim potansiyelimiz. Bu çocuklar bizim sahip çıkmamız gereken insanlar. Burada bulunan 9 sporcudan Şerife’de benim için Elazığlı. 9 sporcudan zaten 7 tanesi Elazığlı ama diğerleri de bizim için Elazığlı.” Şeklinde konuştu.
Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür ise geçmiş dönemlerde olduğu gibi bundan sonraki süreçte de maddi ve manevi olarak her türlü desteği vereceklerini belirterek; “Voleybolumuza sahip çıkılmalı. Biz Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu olarak geçmiş dönemlerde olduğu gibi bundan sonrada maddi ve manevi olarak sizlerin yanındayız. Elimizden gelenin bir tık fazlasını yapmak için gayret göstereceğiz. Bundan kimsenin şüphesi olmasın.”
Ziyaret Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Mustafa Gür’ün, şampiyon sporculara ve idarecilerine hediye takdimiyle son buldu.