• Dolar
  5.8048
 • Euro
  6.624
 • G. Altın
  267.17
 • T. Altın
  1764.9

Elazığspor’un yaşadığı son 2 şampiyonlukta futbol şube sorumlusu olarak görev yapan Nazmi Yıldız, projelerinin kabul görmesi halinde 12 Ocak’ta yapılacak olan kongrede yönetime aday olacaklarını açıkladı.

Elazığspor’da 12 Ocak’ta yapılacak olan olağanüstü genel kurul öncesinde yönetime talip olan ilk isim eski yöneticilerden Nazmi Yıldız oldu.
Elazığspor’un yaşadığı son 2 şampiyonlukta Futbol Şube Sorumlusu olarak görev yapan Nazmi Yıldız, projelerinin kabul görmesi halinde 12 Ocak’ta yapılacak olan kongrede yönetime aday olacaklarını açıkladı.
Konuyla ilgili olarak yazılı bir açıklama yapan Yıldız, Kayyuma devredilen Elazığspor’un bilinen tüm sorunlarını çözebilecek ve kulübün geleceğini kurtaracak bir projeleri olduğunu belirtti.
Açıklamasında, mevcut oyuncu kadrosunun dağılması ve transfer tahtasının açılamaması tehlikesine karşılık düşünülen yardım kampanyası ve SMS kampanyası gibi basit tedbirlerin Elazığspor’un yaşamasına çare olacak çözümler olmadığını kaydeden Nazmi Yıldız, Elazığsporu’n kurtuluşu olacak projelerini, halen izinli olan Vali Çetin Oktay Kaldırım’ın oluruna sunma kararını aldıklarını ifade etti.
Yıldız, gereken proje desteğinin sağlanması halinde derhal harekete geçeceklerini ve hazır olan yönetimleriyle vakit kaybetmeden gereken uygulamaları yaparak 12 Ocak’ta, çoğunluk sağlanamaması halinde ise 19 Ocak’ta yapılacak kongrede listelerini sunarak aday olacaklarını söyledi.