• Dolar
  5.7644
 • Euro
  6.3839
 • G. Altın
  277.68
 • T. Altın
  1872.0

Tüm borçlu kulüpler için adeta umut ışığı olan borçların yapılandırılması ile ilgili projenin ayrıntıları gün yüzüne çıkmaya başladı. Merakla beklenilen, Ziraat Bankası, Türkiye futbol federasyonuyla ortaklaşa hazırlanan proje kapsamında kulüplerin borçlarını ödemek suretiyle yapılandırılacağı açıklandı…

Türkiye liglerinde mücadele eden borçlu kulüplerin gözü-kulağı bu projede..

Ziraat Bankası, Süper Lig takımlarından en alt lige kadar borcu bulunan kulüplerin borçlarını ödeyerek yeniden yapılandıracak.

Spor Toto Süper Lig takımlarıyla birlikte alt ligde mücadele eden kulüplere Ziraat Bankası'ndan müjdeli haber geldi. Mali açıdan sıkıntılı süreçten geçen Türk kulüplerinin borçlarının ödenmesi ve yapılandırılması konusunda Ziraat Bankası devreye girdi.

Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Yıldırım Demirören ile Ziraat Bankası Genel Müdürü Hüseyin Aydın’ın , 7 Ocak Pazartesi günü tüm kulüplerin borçlarının Ziraat bankası tarafından ödenerek yapılandırılacağını açıklayacağı öğrenildi.  Kulüpler 31 Ocak tarihine kadar borçlarını bankaya bildirecek ve ardından bu borçlar Ziraat Bankası tarafından ödenecek.

Bu projenin gerçekleşmesi halinde, ligde zor günler geçiren ve adeta kapanma noktasına gelen Spor Toto 1. Lig temsilcimiz Elazığspor başta olmak üzere, birçok takımın yaşaması adına önemli bir adım olacak.

Kulüpler ise Ziraat Bankası'nın yapılandırmasıyla borçlarını taksitler halinde ödeyecek. Bu sistem alt lig kulüpleri için de geçerli olacak.