Ramazan Ayı Çarşamba günü kılınacak teravih namazı ile başlıyor. 11 ayın sultanı Ramazan Ayı’nda Kanal 23 Televizyonu da ramazan Ayı Özel Programları ile evlere konuk olmaya devam edecek.

On bir ayın sultanı Ramazan'a başlıyor. İlk teravih namazı 22 Mart Çarşamba günü kılınacak, çarşambayı perşembeye bağlayan gece de ilk oruç için sahura kalkılacak. 23 Mart’ta başlayacak olan Ramazan Ayı’nda Kadir Gecesi 17 Nisan’da idrak edilecek. Bu yıl 29 gün sürecek olan Ramazan Ayı, 20 Nisan’da tutulacak son oruçla tamamlanacak. Ramazan Bayramı 21-23 Nisan tarihleri arasında idrak edilecek.

Her Ramazan’da olduğu gibi bu yılda Kanal 23 Televizyonu özel yayınlarıyla evlerinize misafir olacak. ''Sahur Vakti'' programı, evinizde sahur sofralarının konuğu olacak. Programda, ramazan ayı boyunca birbirinden değerli konuklar yer alacak. Muhammed Karabulut’un sunuculuğunu üstlendiği "Sahur Vakti", ramazan boyunca her gün saat 04.00'te izleyiciyle buluşacak.

Kanal 23’te sahurun bereketi, "Sahur Vakti" programıyla yaşanırken Dr. Osman Cem Karahüseyinoğlu sunumuyla da "İftar Vakti" programıyla iftarın bereketi izleyiciyle buluşacak.

Çarşamba günü başlayacak olan cüz yayınları ise her gün sabah 10.00’da ve öğleden sonra saat 15.00’te olmak üzere ramazan ayı boyunca devam edecek.