Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla planladıkları etkinlikleri açıkladı.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda Elazığ’da yapılacak etkinlikleri açıkladı.

Planlanan faaliyetler hakkında açıklamalarda bulunan Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren, ‘’ Her yıl, 19 Mayıs'ı da kapsayan haftayı Gençlik Haftası olarak kutluyoruz, hayata geçirdiğimiz etkinliklerle bir asırlık milli şuurumuzu ilk günkü gibi diri tutuyoruz. Bu yıl yaşanılan küresel salgın nedeniyle 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nda her ne kadar gençlerimizle bir araya gelemesek de bu yılda aynı coşku ve heyecanı taşıyacağımızdan eminim.  Bu kapsamda 15 Mayıs tarihinde Atatürk anıtına çelenk koyma ile başlattığımız gençlik haftası etkinliklerine planladığımız faaliyetler doğrultusunda devam ediyoruz. Bugünde Dünya ve Olimpiyat şampiyonumuz Taha Akgül, Sayın Valimiz Erkaya Yırık ile birlikte zoom üzerinden gençlerimizle buluşacak.’’ ifadelerine yer verdi.

Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün gençlik haftası etkinlikleri kapsamında yapacağı etkinlikler şöyle: