8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş’ın içerisinde bulunduğu helikopterin Bingöl’den Bitlis'e giderken  Tatvan ilçesinde Nemrut Dağı eteklerinde düştüğü öğrenildi.

Helikopterin içerisinde bulunan 8. Kolordu Komutanı Korgeneral Osman Erbaş ile birlikte 8 askerimiz şehit oldu.

BÖLGEDEN GELEN İLK BİLGİLER 

Bölgede yoğun sis ve kar yağışı hakim olduğu öğrenilirken Öğlen saatlerinden beri bölgede kar yağışı ve sis olduğu gelen bilgiler arasında.

Öte yandan Yaralıların hastaneye ulaştırılması çalışması devam ediyor. Bölgede geniş güvenlik önlemi alınmış durumdayken, bölgeye çok sayıda AFAD, UMKE, itfaiye, jandarma bölgeye intikal etmiş durumda. Olumsuz hava şartlarından dolayı pilot mecburi inişe geçmiş helikopterin o an kayalığa mı çarptığı yoksa havada mı kırıma uğradığı şuan belli değil

MSB'DEN İLK AÇIKLAMA

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan ilk açıklamada: “Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetlerimize ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiş, helikopterdeki kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit olduğu, 4’ünün yaralandığı belirlenmiştir.” Denildi

AKAR'DAN İLK AÇIKLAMA

Millî Savunma Bakanı yaptığı açıklamada; Bingöl'den Tatvan'a gitmek üzere saat 13.55’te kalkış yapan Kara Kuvvetlerimize ait Cougar tipi bir helikopter ile saat 14.25’te irtibat kesilmiş, helikopterdeki kahraman silah arkadaşlarımızdan 9’unun şehit olduğu, 4’ünün yaralandığı belirlenmiştir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu elim olayda şehit olan kahraman silah arkadaşlarımıza Allah’tan rahmet, değerli ailelerine, yakınlarına, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Asil Milletimize başsağlığı ve sabır, yaralı personelimize acil şifalar diliyoruz. İfadelerine yer verdi.

BÖLGEDEN GELEN İLK GÖRÜNTÜLER