• Dolar
  5.7035
 • Euro
  6.3169
 • G. Altın
  274.65
 • T. Altın
  1856.1

Elazığ’ın Ağın ilçesine 2001 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından hibe edilen ve son 5 yıldır da atıl durumda olan Donanma Gemisi’nin yeniden bakım ve onarımı yapılması için çalışmalar başlatıldı.

Ağın Belediyesi tarafından 5 yıldır atıl durumda olan Donanma Gemisi ,kayıklar ile alındıktan sonra bakımı yapılması için Ağın’a getirildi.

Donanma Gemisinin hibe olarak Ağın’a getirildiğini ifade eden Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu,’’Donanma gemisi 2001 yılında Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından Ağın’a hibe edilmiştir.2006 yılında mevcut belediye başkanı tarafından mermer ocağına  kiraya verilmiş.Daha sonra hiç kimse sahip çıkmamış.2014 yılında mevcut belediye başkanı seçimi kaybedince,kimsenin de umrunda olmamış.Kiralayan firma da   Dürümlü köyüne ,geminin kaptanının  o köylü olmasından dolayı gemiyi kıyıya bağlıyor.Yaklaşık 5 yıldır atıl durumda kalıyor.’’diye ifade etti.

 

 

 

Donanma gemisini bakım ve onarımı yaptıktan sonra Turizme kazandırmak istediklerini ifade eden Uslu,’’Gemiyi kayıklar ile aldık.Şimdi bir ARGE çalışması yapacağız.Maliyetini hesaplayacağız.Turizme kazandırmamız lazım.Eğer yapabilirsek tekne gezisi olarak düşünüyoruz.Gemiyi ayağa kaldıramazsak motoru felan olmadan yüzen lokanta yapmayı planlıyoruz.’’şeklinde konuştu.

Donanma gemisinin  altında 4 metre yüksekliğinde odaların bulunduğunu ifade eden Ağın Belediye Başkanı Ali Uslu,’’Donanma gemisi olduğu için üstünde tank varken,altında da askerlerin yatakhaneleri varmış.’’dedi.