AK Parti İl Başkanlığı, Baskil İlçe danışma meclisi toplantısını gerçekleştirdi. AK Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, ana muhalefet partisini eleştirdi.

AK Parti Elazığ İl Başkanlığı, ilçe danışma meclisi toplantılarına Baskil ile devam etti. Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım beraberinde Kadın Kolları Başkanı Burcu Tüver, AK Parti Gençlik Kolları Başkanı Emre Burak Kürüm ve teşkilat mensupları ile birlikte Baskil’de partililerle bir araya geldi.

 

 

Ak Parti Baskil İlçe Başkanı Hüsni Kalkan, ilçe çalışmaları hakkına bilgi vererek muhalefetin eleştirdi.

Baskil Belediye Başkanı İhsan Akmurat, ilçeye en iyi hizmeti vermeye gayret gösterdiklerini belirterek, Baskil’de başlayan doğalgaz çalışmaları hakkında bilgi verdi.

 

 

Ak Parti Gençlik Kolları Başkanı Emre Burak Kürüm, Baskil’in her dönem olduğu gibi 2023 seçimlerinde de destek vermeye devam edeceğine inandıklarını söyledi.

 

 

Ak parti Kadın Kolları Başkanı Burcu Tüver, vatandaşların Cumhurbaşkanı Erdoğan ve partilerine ilginin çok fazla olduğunu belirtti.

 

 

Ak Parti İl Başkanı Şerafettin Yıldırım, iktidar ve muhalefetin ülkenin menfaatleri uğrunda mücadele etmesi gerektiğini belirterek: “siz sadece küfür, hakaret üzerine bir siyaset anlayışını meşru görürseniz bizden de saygı görmezsiniz. Dolayısıyla ana muhalefetin genel kodlarına baktığımda karmakarışık bir yapı görüyorum. Bizim hassasiyetlerimiz var eğer siz siyaset yaparken bu hassasiyetlerimize dokunursanız, bunlara küfür ederseniz bizden saygı görmezsiniz kendinize geleceksiniz. Ben ana muhalefetin liderine ve kadrosuna baktığımda her biri ayrı telden çalıyor. Bir kısmını kenarda tutalım ama Genel anlamda her birinin bizim hassasiyetlerimize hakaretleri var. İstanbul’daki uzantıları, il başkanı ve yanındaki bir takım  örgüt üyelerine benzer yapılar her fırsatta benim liderime küfür ediyorlar. Kendilerine terör örgütünün bir uzantısı gibi davranıyorlar peki benden nasıl bir saygı bekleyip görecekler. Saygılı olacaklar, liderime hakaret etmeyecekler. Oda oradan Elazığ’a gelmiş çakma milliyetçilik yapıyor. Arkadaş siz kimsiniz hangi renktensiniz, sizin kriterleriniz ne gerçekten soruyorum. Ecdadıma küfür edenler misiniz, milliyetçi misiniz, Türkiye’yi sahiplenen bir muhalefet misiniz yoksa her fırsatta Amerika’nın taşeronluğunu yapmaya, onun emir eri olarak çalışmak isteyenler misiniz?” dedi.

2023 seçimlerine de vurgu yapan Yıldırım: “bize her fırsatta küfür ve hakaret üzerine siyaset yapan insanlara ve siyasi yapılara bu ülkenin teslim edilemeyeceğini görüyorsunuz. 20 yılda maddi ve manevi çok büyük kazanımlarımız var. biz gelecek nesillere iyi bir ülke bırakmak istiyoruz. Bunu da anca bu kadrolar yapacaktır.” Dedi.

 

 

İl Danışma Meclisi toplantısının ardından AK Parti İl Başkanı Şerafettin yıldırım ve beraberindekiler Baskil Belediyesi hizmet binasına geçerek, Başkan İhsan Akmurat’tan bilgi aldı.