• Dolar
  6.8144
 • Euro
  7.4228
 • G. Altın
  378.32
 • T. Altın
  2155.8

AK Parti Elazığ Milletvekilleri “Gün birlik günü, gün dayanışma günü” dedi, bir aylık maaşları ile Milli Dayanışma Kampanyası’na katıldı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında mağdur olan dar gelirli vatandaşlara destek olmak için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından “Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganı ile Milli Dayanışma Kampanyası başlatılmıştı. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 7 aylık maaşını bağışlayarak ilk bağışçısı olduğu kampanyaya destek kısa sürede çığ gibi büyüdü.

İş dünyası, şirketler, idareciler, sanatçılar, siyasetçiler ve hatta hayalleri için para biriktiren çocuklar kumbaralarındaki paralarını kampanyaya bağışladılar.

AK Parti Elazığ Milletvekilleri Metin Bulut, Sermin Balık, Zülfü Tolga Ağar ve Zülfü Demirbağ da ortak bir karar aldı, bir aylık milletvekili maaşlarını kampanyaya bağışladılar.

 

Milletvekilleri konuya ilişkin de şu değerlendirmeyi yaptı:

“Koronavirüs ile etkin bir mücadele yürütüyoruz. Bu mücadeleyi her boyutu ile düşünmek zorundayız. Vatandaşımızın bu salgın nedeniyle mağduriyet yaşamasına asla izin vermeyiz. Bu kapsamda Ekonomik İstikrar Kalkanı Paketini devreye koyduk. Aylık geliri 5 bin TL’nin altında olanlar için 10 bin TL’ye kadar Temel İhtiyaç Desteği’ni hayata geçirdik. Yine bugünden itibaren Devletimizin sahadaki kolu Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarımız aracılığıyla 2 milyon 111 haneyi kapsayan 1000'er liralık nakdi ödemeler başlıyor. Amacımız bu salgının oluşturabileceği mağduriyetlere karşı ülkemizi, milletimizi korumaktır.

Unutmayalım Türkiye’nin en büyük gücü; birliği, beraberliği ve kardeşliğidir.

“Komşusu açken tok yatan bizden değildir” hadisinde Peygamber efendimizin buyurduğu üzere İslam dininde yardım ve dayanışma esastır. Bu sebeple başta hemşehrilerimiz olmak üzere tüm vatandaşlarımızın aynı sorumluluk, aynı duyarlılık ile hareket edeceğine inancımız tamdır.”