• Dolar
  5.8354
 • Euro
  6.5587
 • G. Altın
  239.88
 • T. Altın
  1607.7

Memur-Sen İşyeri Sendika Temsilciliği görevini yürüten Mustafa Aktaş, AK Parti'den Baskil Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Memur-Sen İşyeri Sendika Temsilciliği görevini yürüten Mustafa Aktaş, AK Parti'den Baskil Belediye Başkan Aday Adayı olduğunu açıkladı.

Aktaş, Baskil İlçe teşkilatında adaylık müracaatını yaptı. Aktaş, burnada yaptığı açıklamada, uzun yıllardan beri belediyecilik alanında edindiği tecrübesini kendi ilçesi Baskil’e taşımanın gayreti içinde olacağını belirterek, ilçenin çehresini değiştirecek 23 yeni projeyi hayata geçireceklerini ifade etti.

AK Parti Baskil İlçe teşkilatında adaylık müracaatını gerçekleştiren Aktaş’ı ilçe sakinleri de yalnız bırakmadı. Baskil’in her alanda gelişimine katkı sunmaktan gurur duyacaklarını dile getiren Mustafa Aktaş, 23 projenin tamamını ilçeye kazandıracaklarının altını çizdi.

AK Parti Baskil Belediye Başkan Aday Adayı Mustafa Aktaş, yaptığı değerlendirmede şunları söyledi:

“Doğup büyüdüğüm topraklara hizmet etmek için çıktığım bu yolda Baskil’imizin hak ettiği yere ulaşması adına AK Parti’den Baskil Belediye Başkan Aday Adaylığımı kamuoyuna açıklıyorum. Kurulduğu günden itibaren AK Parti’nin içinde bulunan biri olarak liderimiz Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın hedefleri doğrultusunda güzel ilçemizi hak ettiği yere taşıyacağız. Halkın gönlünde taht kurmak, hizmeti en üst seviyelere taşımak adına 23 yeni projemizi kısa sürede hayata geçireceğiz.

Baskil’in makus talihini yenmesi adına çalışmalarımıza ivedi bir şekilde başlayarak, çözüm bekleyen sorunların bir bir üstesinden geleceğiz. Sevdamız olan Baskil’de hizmet etmekten onur duyacağımızı belirtmek isterim. Yıllardan beri üzerinde çalıştığımız projelerle ilçemizin çehresini değiştireceğimizin sözünü veriyoruz.

‘BASKİL’İN GELİŞİMİNE KATKI SUNACAĞIZ’

Şehrimizin en güzel ilçesi konumunda olan Baskil, kurulduğu günden itibaren AK Parti’ye en büyük desteği vererek Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın yanında yer almıştır. Bizler “Gönül Belediyeciliğini” kendimize şiar edindik. Hemşehrilerimizle istişare ederek, onların düşüncelerini alarak hizmetlerimizi hayata geçireceğiz. İlçemizin daha çok gelişip kalkınması adına ekip ruhu ile hareket edecek ve Baskil’in her bir karışına eşit doğrultuda hizmet edeceğiz.

‘23 YENİ PROJE İLE GELİYORUZ’

Hazırlamış olduğumuz 23 yeni proje ile ilçemizin gelişimine katkı sunacağız. En büyük projelerimiz arasında yer alan Millet Meydanı, Mini Terminal, Güneş Enerji Sistemleri, TOKİ gibi hizmetlerin fizibilite çalışmalarının tamamlandığını ve projelerin kısa sürede hayata geçirileceğini ifade etmek isterim. En büyük yatırımın insana yapılan yatırım olduğunun bilincinden hareketle, ilçe sakinlerinin yaşamlarını kolaylaştırmak adına çalışacağımızı belirtmek isterim.

‘KAYISI DİYARI BASKİL DAHA ÇOK KALKINACAK’

Şehrin bütün dinamikleriyle hareket ederek ortak akılla çalışmalarımızı yürüteceğiz. İlçemizin gelir kaynaklarının başında gelen kayısı üretimini daha çok artırmak adına, çiftçilerimizin daha mutlu olmalarını sağlayacağız. Kayısı ihracatının artırılması ve çeşitli desteklerin sağlanması noktasında projelerimizin hazır olduğunu da ifade etmek istiyorum. 17 yıl boyunca üzerinde çalıştığım dünyanın üzerinde durduğu Güneş Enerji Sistemleriyle enerji kaynaklarının oluşturulması ilçemize ayrı bir katma değer sağlayacaktır. Bugün ilçemizde 60 ile 80 bin ton aralığında kayısı rekoltesi söz konusudur. Aroması ile dünyanın en güzel kayısısı Baskil ilçemizde bulunmaktadır. Bu konuda belediye olarak kayısı ihracatının sağlanmasında üreticimizin yanında yer alacağımızın özellikle altını çizmek istiyorum.

Her bir projemizin hayata geçeceği noktasında değerli hemşehrilerimin müsterih olmasını dileyerek, çıkmış olduğum kutlu yolculukta Rabbim yar ve yardımcımız olsun diyor, bu güzel yarışta yer almanın heyecanıyla, hemşehrilerime en derin selam ve muhabbetlerimi sunuyorum."