Pandemi nedeniyle yasak olmasına rağmen elazığ merkeze bağlı aydınlar köyünde bulunan piknik alanına giden vatandaşları köy muhtarı uyardı.

Pandemi sürecinde birçok park ve piknik alanının kapatılması nedeniyle vatandaşlar uzun süredir evlerde zaman geçirmek zorunda kaldı. Hal böyle olunca normalleşme dönemine de girilmesi ile birlikte Elazığlı vatandaşlar gözden uzak mekânlarda açık havada zaman geçirecek yerler aramaya başladı. Bu kapsamda genellikle yasaktan dolayı sakin olan merkeze bağlı Aydınlar Köyü’nde yer alan piknik alanına, yasağa rağman gelenlerler Pandemi dolayısı ile uyarıldı.

 

 

Aydınlar köyü muhtarı Mustafa Okçu yaptığı açıklamada;

Bilindiği üzere geçen yıldan beri pandemi nedeniyle köyümüz parkı kapalıdır. Bu amaçla köyümüz güzergâhı üzerinde birçok yol ayrımına uyarı yazıları yazmamıza rağmen yine de piknik yapmak isteyen hemşerilerimiz ısrarla köyümüz gelmek istemektedir. Köy ihtiyar heyetimizle aldığımız karar doğrultusunda artık köy parkımız bundan sonra tamamen kapatılmış ve özel mülk ilan edilmiştir.

Cumhurbaşkanlığı genelgesinde belirtildiği üzere Halka açık piknik alanlarında piknik ve mangal yapmak yasaklanmıştır. Bu nedenle yine de tüm uyarılara rağmen köyümüze gelmek isteyen piknikçiler hakkında yasal işleme başvuracağımız aşikârdır. Açıklamasında bulundu.