• Dolar
  5.6771
 • Euro
  6.3936
 • G. Altın
  259.53
 • T. Altın
  1747.1

KOBİ'lere 20 milyar TL'lik destek...

Hazine ve Maliye Bakanı  Değer Kredisi Tanıtım Toplantısı'nda KOBİ'lere destek paketini açıkladı. Bakan Berat Albayrak, "13 bankamızın katılımı ile KOBİ Değer Kredisi destek paketimizle, işletmelerimize finansman desteği başlatıyoruz. 20 milyar TL'lik paket hayırlı olsun. Başta imalatçı ve ihracatçılarımız olmak üzere yıllık cirosu 25 milyon TL'nin altında olan KOBİ'lere uygun şartlarda finansman sağlıyoruz. KOBİ Değer Kredisi 6 ay geri ödemesiz ve aylık yüzde 1,54 faizle verilecek" dedi..

Hazine ve Maliye Bakanı  Değer Kredisi Tanıtım Toplantısı'nda KOBİ'lere destek paketini açıkladı. Bakan Berat Albayrak, "13 bankamızın katılımı ile KOBİ Değer Kredisi destek paketimizle, işletmelerimize finansman desteği başlatıyoruz. 20 milyar TL'lik paket hayırlı olsun. Başta imalatçı ve ihracatçılarımız olmak üzere yıllık cirosu 25 milyon TL'nin altında olan KOBİ'lere uygun şartlarda finansman sağlıyoruz. KOBİ Değer Kredisi 6 ay geri ödemesiz ve aylık yüzde 1,54 faizle verilecek" ifadelerine yer verdi..

 

Berat Albayrak'ın konuşmasından öne çıkanlar şöyle;

"20 MİLYAR TL'LİK PAKET HAYIRLI OLSUN"

13 bankamızın katılımı ile KOBİ Değer Kredisi destek paketimizle, işletmelerimize finansman desteği başlatıyoruz. 20 milyar TL'lik paket hayırlı olsun. Başta imalatçı ve ihracatçılarımız olmak üzere yıllık cirosu 25 milyon TL'nin altında olan KOBİ'lere uygun şartlarda finansman sağlıyoruz. Toplam 20 milyar liralık paketin tüm KOBİ'lerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. İmalat ve ihracat sektöründeki firmalara 1 milyon lira, diğer sektörlere ise 500 bin lira kredi verilecektir. KOBİ Değer Kredi paketinin Hazine'ye etkisi yoktur. KOBİ Değer Kredisi 6 ay geri ödemesiz ve aylık yüzde 1,54 faizle verilecek.

.