Eğitim Bir Sen Elazığ 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Bahşi, öğretmenlik mesleğine yönelik düzenlemelerin yapılması gerektiğini açıklayarak, 24 kasım öğretmenler gününü kutladı.

Eğitim Bir-Sen Elazığ 1 Nolu Şube Başkanı İbrahim Bahşi, 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla açıklama yaparak, bir dizi temasta bulundu.

İlk olarak basın açıklaması yapan Başkan Bahşi, öğretmenlerin sadece bir gün hatırlanmaması gerektiğini ve gereken değerin verilmesi gerektiğini dile getirerek: “kariyer basamaklarının yeniden hayata geçirilmesi, uzman ve baş öğretmenlere ücret ile ilave derece artışı getirilmesi, adaylık süresindeki yazılı sınavın kaldırılması, çıkmasında çabamızın ve mücadelemizin olduğu 3600 ek gösterge gibi öğretmenlik meslek kanununun mevcut haliyle öğretmenlerimizin beklentilerini karşılamadığını dile getiriyoruz.” Dedi.

Bahşi, öğretmenlik mesleğine yönelik düzenlemelerin yapılması gerektiğini vurguladı.

 

 

Ayrıca Başkan Bahşi, Fethi Sekin Şehir Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Erol Keleş ile tedavisi devam eden Çubukbey Anadolu Lisesi Öğretmeni Niyazi Ersöz ile bir araya geldi.

Bahşi ve Keleş, Ersöz’e geçmiş olsun dileklerini iletti.

 

 

Eğitim Bir Sen Elazığ 1 No’lu Şube Başkanı İbrahim Bahşi son olarak, Elazığ’ın sevilen isimlerinden Emekli Öğretmen Faris Aksakal ile bir araya geldi. Bahşi Aksakal’a çiçek takdim ederek Öğretmenler Gününü kutladı.