Esnaf Kredi Ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Fikret Çelik Elazığ’daki esnafın durumunu değerlendirdi. Çelik Elazığ’ın durumunun gün geçtikçe kötüye gittiğini söyledi.

Elazığ Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Fikret Çelik, Kanal 23 Genel Yayın yönetmeni Arif Çakmak ile bir araya geldi. Elazığ Esnaf Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Fikret Çelik, esnafların durumunun gün geçtikçe kötüye gittiğini söyledi.

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı düşük faizli kredi açıklamasının önemli olduğunu belirten Çelik: “esnafın durumu bence bitmiş. İş yok artı bugün sattığı 1 liralık malı yarın 2 liraya alıyor. Küçük esnaf o sermayeyi nereden tamamlayacak. Yakın zamanda Cumhurbaşkanı bir açıklama yaptı, esnafa 500 Bin TL kredi vereceğim şeklinde. Millet buna akın etti ancak o günden bugüne kadar bir kuruş para gelmedi. 200’ün üzerinde esnaf dosya verdi bana. O para gelirde esnaflara dağıtırsak bir nebze can suyu olur.” dedi.

Fikret Çelik Elazığ’ın durumunun gün geçtikçe kötüye gittiğini söylerken Şehrin siyasilerini eleştirdi.

Çelik: “Elazığ’ın durumu gün geçtikçe kötüye gidiyor. Bugün Elazığ’ın sahibi var mı? 5 milletvekili var bunlardan birisi gelipte esnafın durumu nedir, nereye gidiyor dediler mi? Gelirler buraya nereyi yaptık hastaneyi yaptık, hastanemiz vardı. Çevre yolunu yaptık, çevre yolunun arsasını eskiden almışlardı zaten yapacaksınız. Onun haricinde neyiniz var? bakınız bugün bir Kuzova sulaması var, bir Uluova sulaması var millet per perişan. 20 senedir kandırdılar geldik geleceğiz yaptık yapacağız hala yapacağız diyorlar. Zaten Elazığ halkı kanıyor.” Dedi.