TÜRSAB Harput Bölge Temsil Kurulu Başkanı Cuma Gülnar, Elazığ’da turizm alanında yaptıkları çalışmaları paylaştı. Gülnar; Elazığ’ın turizmde daha profesyonel olarak ilerlemesi adına çalıştıklarını dile getirdi.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği Harput Bölge Temsil Kurulu Başkanı Cuma Gülnar, ve birlik Üyeleri Kanal 23’e yaptıkları ziyarette Elazığ’da Turizm alanında yaptıkları çalışmalar ile ilgili bilgi verdi.

 

 

“ŞEHRİN TURİZMİNE DAHA PROFESYONEL BİR ŞEKİLDE HEMHAL OLMASINI SAĞLIYORUZ”

Sürekli olarak denetim faaliyetlerini sürdürdüklerini söyleyen TÜRSAB Harput Bölge Temsil Kurulu Başkanı Cuma Gülnar, Turizmde daha profesyonel olarak ilerlemek adına da çalışmalarını yürüttüklerini söyledi. Gülnar, “Biz şuanda denetim faaliyetlerimize, acentelerimizin kaçak tur faaliyetlerini önlemek için sürekli denetim faaliyetlerini yapıyoruz. Bu arada profesyonellerin turizm işini yapıp şehrin turizmine daha profesyonel bir şekilde hemhal olmasını sağlıyoruz. Onun haricinde de sürekli turizm firmalarıyla görüşmelerimiz var bu görüşmelerin neticesinde Elazığ için ne turlar ekleyebiliriz dışarıda satılabilecek ne tür programlar var neler yapılabilir onları değerlendiriyoruz” dedi.

 

 

“ŞEHRİMİZ ÇOK GÜZEL BİR ŞEHİR”

Cuma Gülnar, Elazığ’ın turizm alnında avantajlı bir şehir olduğunu söylerken, her alanda aynı anda değil; bir alana odaklanarak ilerlemenin daha doğru olacağını dile getirdi. Gülnar, “elimizde gerçekten çok fazla ürün var şehrimiz çok güzel bir şehir. Harput’tan hem kültür hem tarih hem inanç turizmini yaşayabilirsiniz, Hazar’da dağ turizminden tutunda kayak turizmi ve yaz turizmi değerlendirilebilir. Bu şehrin çok avantajlı olduğunun bir göstergesidir ama bizim için önce karar verip bir ürünü Türkiye’nin tamamında veya yurt dışında insanların önüne getirebilecek bir hale getirmek lazım” dedi.