FHGC Başkanı Serkan Gürtürk, Hazardağlı Kavşağı trafik yoğunluğuna dikkat çekerek yoğunluğun önün geçilmesi adına hayata geçirilebilecek çözüm önerilerini paylaştı.

FHGC Başkanı Serkan Gürtürk, Hazardağlı Kavşağı’ndaki yoğunluğu gündeme getirerek, kavşaktaki yoğunluğu azaltmak ve bölgede yaşanan mağduriyeti gidermek amacıyla çalışma yapılması gerektiğini söyleyerek çözüm önerisinde bulundu.

Elazığ’da nüfus artışına paralel olarak motorlu araç sayısında artış yaşandığını belirten FHGC Başkanı Serkan Gürtürk, “31 Mart yerel seçimlerinden sonra şehrin yöneticileri bu konu üzerinde ivedilikle yoğunlaşmalı. Şehrimizi dört bir yönden birbirine bağlayan bu kavşak günün her saatinde kilitleniyor.” Dedi.

Sürücülerin mağduriyetini gündeme getirmek istediğini söyleyen Başkan Gürtürk çözüm önerilerinde bulunarak “İlgili kurumların ve yöneticilerin bu soruna el atacaklarına inanıyoruz. Bizim tavsiyemiz Malatya Caddesi üzerindeki başta Hazardağlı kavşağı olmak üzeri merkezi noktadaki tüm kavşaklara battı çıktı kavşaklar yapılması yönündedir.” Diye konuştu.