Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Cip Yaşam Kompleksi’nin inşa alanında ve Cip Jeotermal Sera Alanı’nda incelemelerde bulundu.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, Cip Yaşam Kompleksinin yapılacağı alanda ve Cip Jeotermal Sera Alanı’nda incelemelerde bulundu.

Başkan Şerifoğulları ilk olarak Cip Jeotermal Sera Alanı'nı inceleyerek yetkililerden bilgi aldı.

 

 

10 bin metrekare alanda kurulan Cip Jeotermal Sera Alanı'nda Park ve Bahçeler Müdürlüğü'nde kullanılmak ve üreticilere satışı yapılacak şekilde; 225.000 Çiçek, 2.116.000 Sebze Fidesi üretimi ile 2.341.000 fide üretmek hedefleniyor.

 

 

Başkan Şahin Şerifoğulları daha sonra Cip Yaşam Kompleksinin yapılacağı alana geçti.

Başkan Şerifoğulları’na Belediye Başkan Yardımcısı Nazif Bilginoğlu, Etüt ve Proje Müdürü Onur Torgut eşlik etti.

 

 

Başkan Şerifoğulları, Etüt ve Proje Müdürü Onur Torgut’tan bilgi aldı.

Hayata geçirilecek Cip Yaşam Kompleksi bünyesinde; Jeotermal Sağlık Turizmine Yönelik Günü Birlik Konaklama Tesisi, 60 dönüm alan üzerine Hayvanat Bahçesi, Ekolojik Park, 65 dönüm alan üzerine Çocuk Macera Parkı, Restoran ve Kafeler, Ticari Üniteler, Sahil Yürüyüş Yolu, Bisiklet Yolları ile Sosyal Donatılar yer alacak.

 

 

Ziyaretlerinin ardından Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda; “Cip Yaşam Kompleksi, Cip Barajı Mesire Alanı karşı kıyısına konumlu 210 dönüm arazi üzerinde, başta jeotermal sağlık turizmi olmak üzere turizm açısından şehrimize yeni açılımlar kazandırmak amacıyla yapımını planladığımız ve içerisinde; Konaklama Tesisi, Hayvanat Bahçesi, Ekolojik Park, Çocuk Macera Parkı, Restoran ve Kafeler, Ticari Üniteler, Sahil Yürüyüş Yolu, Bisiklet Yolları ve Sosyal Donatıları bulunan Cip Yaşam Kompleksi’mizin yapılacağı alanda incelemelerde bulunduk. Huzur içerisinde, yaşamaktan keyif alacağımız bir şehir için hazırız, kararlıyız” ifadelerine yer verdi.