• Dolar
  6.8675
 • Euro
  7.7751
 • G. Altın
  398.77
 • T. Altın
  2703.5

“Bize para da kalmadı eleman alma yetkisi de...”

“Parayı bitiren benden önceki başkanlarımız…”

“Önceki dönemlerde alakasız elemanlar alınmış”

“Bize para da kalmadı eleman alma yetkisi de”

“İnşallah var olan personelle en güzel hizmeti yapacağız”

 

Elazığ Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantılarının son oturumunda Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları önemli açıklamalarda bulundu. MHP’li Belediye Meclis Üyelerinin sorularını cevaplayan Başkan Şerifoğulları; belediyenin borcuna değinerek,  geçmiş yönetimlere yüklendi.  Başkan Şerifoğulları, “Parayı bitiren benden önceki başkanlarımız” dedi ve her şeyi tek tek açıkladı.

Hatırlanacağı üzere Elazığ Belediye Meclisi’nin Mayıs Ayı toplantılarının son oturumunda (6 Mayıs 2019)  Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları, belediyenin kalem kalem borçlarını açıklamıştı.

Şerifoğulları, belediyenin kamuya 113 Milyon 636 bin 269 lira,

Ticari İşletmelere 149 milyon 866 bin 604 lira,

195 Milyon 313 bin 852 lira kredi borcu olduğunu;

Belediyenin toplamda 458 milyon 816 bin 726 lira borcu olduğunu, EBUAŞ’ın da borcunun 159 milyon 110 bin 361 lira borcu olduğu bilgisini vermişti.

Elazığ Belediyesi Ekim Ayı Meclis Toplantılarının son oturumunda Elazığ Belediyesi’nin bu borcu tekrar gündeme geldi. Performans raporuyla ilgili olarak söz alan MHP Meclis Grup Başkanı Behçet Susmaz eleştirilerde bulundu. Susmaz; ayrıca zabıtaların yetersiz olduğunu söyledi. 

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları da Behçet Susmaz’a cevap vererek eski başkanlara yüklendi. Başkan Şerifoğulları:

 “Parayı bitiren benden önceki başkanlarımız. Siz de dahilsiniz. Elemanları alan sizlersiniz başkanım. Eleman da alamıyoruz Allaha çok şükür. Biraz fazla zabıta alsaydınız, fazla su ürünleri mezunu almasaydınız bizde sıkıntı yaşamasaydık.” dedi.

Elazığ Belediye Başkanı Şahin Şerifoğulları konuşmasının devamında:

“ALAKASIZ ELEMANLAR ALINMIŞ”

“Sorunları biliyoruz ama bu sorunları tam anlamıyla çözemiyoruz. Maalesef bir yerde tıkanıyoruz. Dediğimiz gibi çok alakasız isimler alınmış, çok alakasız farklı farklı birimlerde çalıştırılması gereken eleman alınmamışta tek tipten yüz tane alınmış. Bunu da farklı yerde çok fazla çalıştıramıyorsun. Ancak kendi alanında mühendisliği ile alakalı fen işlerine gönderirsin, etüt merkezine gönderirsin ama su kanalizasyona maalesef götüremiyorsun, endeksi okumaya gönderemiyorsun. Onun dışında atıl durumda olan elemanımızı yok denecek kadar azalttık, çalışmalarımızı yapıyoruz. Dün bununla alakalı zaten toplantı yaptık.” dedi.

“BİZE PARA DA KALMADI, ELEMAN ALMA YETKİSİ DE KALMADI”

Başkan Şerifoğulları:  “Biz en masumuyuz herhalde. Behçet başkanım bu konuda benden daha suçludur. Parayı da bitiren önceki başkanlarımız, elemanları da alan önceki başkanlarımız. Bize para da kalmadı, eleman alma yetkisi de kalmadı. Artık taşeron yasası da çıktı eleman da alamıyoruz. İnşallah var olan personelle en güzel hizmeti yapacağız.” Diye konuştu.

HABER: TOLGA SÖNMEZ