Elaz─▒─čÔÇÖ─▒n yeni Cumhuriyet Ba┼čsavc─▒s─▒ Osman K├Âse, bas─▒n mensuplar─▒yla bir araya geldi.

Elaz─▒─č’─▒n yeni Cumhuriyet Ba┼čsavc─▒s─▒ Osman Köse, bas─▒n mensuplar─▒yla bir araya geldi.
Bursa Bölge Adliye Mahkemesi üyeli─činden Elaz─▒─č Cumhuriyet Ba┼čsavc─▒l─▒─č─▒na atanan Osman Köse, görevine ba┼člad─▒. Bas─▒n mensuplar─▒yla bir araya gelen Ba┼čsavc─▒ Köse,aç─▒klamada bulundu. Elaz─▒─č’─▒n vatan perver bir ┼čehir oldu─čunu bildi─čini dile getiren Köse, devrald─▒─č─▒ görevi en iyi ┼čekilde yerine getirmek için çal─▒┼čaca─č─▒n─▒ söyledi.
Türkiye’nin 15 Temmuz hain FETÖ darbe te┼čebbüsü ile birlikte çok ciddi bir a┼čamadan geçti─čini de ifade eden Ba┼čsavc─▒ Köse, “Demokrasinin ve Hukuk’un yeniden ülkeye tesisi anlam─▒nda geçmi┼č dönemlerde maalesef yarg─▒ camias─▒ da darbelere kar┼č─▒ dik duramad─▒. ┼×u anda yarg─▒ çok iyi bir s─▒nav verdi. Darbe te┼čebbüsünde en erken harekete geçen ve en zor dönemde elini ta┼č─▒n alt─▒na koyup anayasan─▒n tan─▒d─▒─č─▒ hak ve yetkiyi kullanarak demokrasiye ve ülkeye sahip ç─▒kt─▒. Bu çok sevindirici bir ┼čey. Geçmi┼č dönemde de demokrasiye ve Türkiye’ye bir daha darbe olmaz diyorduk. Ama bunu söyledi─čimiz bir temelliden ibaretti. ┼×imdi bir fiilen bunu göstermi┼č olduk"dedi.
Kimsenin art─▒k darbeye cesaret edemeyece─čini aktaran Köse," Millet demokrasi ve hukuk devletinin k─▒ymetini biliyor. En büyük pay burada milletin. Milletimiz soka─ča indi ve devletin Anayasas─▒na ve hukukuna sahip ç─▒kt─▒. Yarg─▒ mensuplar─▒ olarak bizde anayasan─▒n kanunlar─▒n bize verdi─či yetkileri kullanarak demokrasinin yeniden tesisi anlam─▒nda yapmam─▒z gereken görevi lay─▒k─▒yla yapt─▒k diye dü┼čünüyorum"diyerek sözlerini tamamlad─▒.