• Dolar
  5.5895
 • Euro
  6.2124
 • G. Altın
  269.36
 • T. Altın
  1816.9

Elazığ'da Yurtbaşı Merkez Cami imamı Oktay Demir (42), din görevinin yanı sıra sunduğu destek ile 20 çocuk ve gencin madde bağımlılığından kurtulmasına, sigarayı bırakmasına vesile oldu.

Elazığ'da Yurtbaşı Merkez Cami imamı Oktay Demir (42), din görevinin yanı sıra sunduğu destek ile 20 çocuk ve gencin madde bağımlılığından kurtulmasına, sigarayı bırakmasına vesile oldu. Yurtbaşı Merkez Camisi’ne 6 yıl önce imam olarak atanan, aynı zamanda Elazığ Müftülüğü Bağımlılıkla Mücadele Manevi Destek İl Koordinatörü görevini yürüten demir, evladı madde bağımlısı olan bir annenin feryadından etkilendi.

 

 

Demir,

“Bu beldede imamlık yapmaya başladıktan sonra tanıştığım bir annenin feryadından etkilendim. O annenin müftülüğümüze gelip “Bize yardımcı olun, gençlerimiz zararlı alışkanlıklarla karşı karşıya” demesiyle, bağımlı gençlerimizle ilgilenmeye başladık. Bu gençlerimizle ilgilenirken tabii ki onların sosyal ortamını değiştirecek ve onlara imkan sunacak bir fiziki alana ihtiyacımız vardı. DAP İdaresi Başkanlığı beldemizde 400 metre kare alanı bize kütüphane olarak tahsis etti.” diye konuştu.

Çalışmaları ile herkesin takdirini toplayan demir, beldede "gönül doktoru" olarak tanınıyor.