MHP'li Elazığ Belediye Meclis Üyesi Behçet Susmaz, Park 23’ün arkasında bulunan belediyeye ait otoparkın Elazığspor’a devredilmesi talebini yineledi.

MHP'li Elazığ Belediye Meclis Üyesi Behçet Susmaz, Park 23’ün arkasında bulunan belediyeye ait otoparkın Elazığspor’a devredilmesi talebini yineledi.

Susmaz, Belediye Meclis toplantısında yaptığı açıklamada, sözkonusu otoparkın ücretsiz kullanıldığını ve bölgedeki ticaret merkezlerinin otoparkı konumuna geldiğini ifade etti.

Otoparkta yetim hakkı olduğunu belirten Susmaz, “Oraya gelen vatandaşlar araçlarını koyuyor, gidip alışverişini yapıyor. O mağazaların otoparkı değil orası. O otopark, belediyenin otoparkıdır. Orada para kazananlar o otopark sayesinde araçlarını koyan kişilerden para kazanıyor. Belediyenin ne geliri var? Hiç. 4 sene önce ben bunu sayın başkana söyledim. Dedim ki ‘Orayı Elazığspor’a verin. Vatandaş aracını koysun, Elazığspor’a bir gelir olsun.’ Sayın Başkan ‘biz oraya özel bir proje hazırlıyoruz’ dedi. Seçim geldi projenin ne olduğunu hala anlamadık. Bari belediye işgaliye alsın oradan. Belediyeye bir gelir olsun. Hani yetim hakkı. Hani beytülmal. Hani belediyenin bir kuruşu kimseye peşkeş çekilmeyecekti. İşte peşkeş çekiliyor. O otopark peşkeş çekiliyor. Gerçi oraya orada oturan vatandaşlar da araçlarını bırakıyor ama genellikle oraya araçlarını bırakanlar ticaret için gelen insanlar. Bari işgaliye parası alınsın. Vatandaş Pazar yerinde domates satıyor, belediye ondan işgaliye parası alıyor. Ama orada trilyonlar kazanılıyor, oradan bir şey alınmıyor. Alınacağını da tahmin etmiyorum.” Şeklinde konuştu.