Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Koro Müdürü Olcay Bürhan, Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ve Kürsübaşı Topluluğu tarafından düzenlenecek “Bir Bestekar İki Solist” konserine Elazığlıları davet etti.

Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu Ve Kürsübaşı Topluluğu periyodik olarak düzenlediği konserlerine ve etkinliklerine devam ediyor.

Elazığ Devlet Klasik Türk Müziği Korosu ve Kürsübaşı Topluluğu tarafından “Bir Bestekar İki Solist” konseri düzenlenecek.

Konser 27 Ocak Cuma günü Nurettin Ardıçoğlu Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek.

Kenanan Çimtay’ın şefliğinde gerçekleşecek olan konserde bir birinden güzel eserler seslendirilecek.

Elazığ Devlet klasik Türk Müziği Koro Müdürü Olcay Bürhan, düzenlenecek olan konsere Elazığlıları davet ederek klasik Türk müziğinin bestekarı Sadettin Kaynak’ı gençlere tanıtmak amacıyla konser düzenlediklerini aktardı. Bürhan, “Bu haftaki konserimizde klasik türk müziğinin büyük bestekarlarından olan Sadettin Kaynak hocamızı bestelerinden oluşan Bir Bestekar İki Solist konseriyle izleyicilerimizin karşısına çıkacağız. Topluluk sanatçılarımız Mircan Özel ve Onur Yenigün’ün seslendireceği birbirinden güzel eserleri izleyicilerimizin beğenisine sunacağız. Konserimize tüm Elaızğlı musiki severleri davet ediyoruz” dedi.