24 Ocak 2020 tarihli Elazığ depreminde hayatını kaybeden vatandaşlar için düzenlenen anma programına katılmak üzere Elazığ'a gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ İl Sağlık Müdürlüğüne bağlı Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’nde tedavi gören kanaat önderi Hafız Abdullah Nazırlı ve şehit polis memuru Fethi Sekin’in babası Mehmet Zeki Sekin’i ziyaret etti.

Elazığ’daki çeşitli açılış programları ve TOKİ tarafından depremzedeler için yapılan 8 Bin konutun anahtar teslimi törenine katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, daha sonra Fethi Sekin Şehir Hastanesine geçti.

 

 

 

 

 

 

İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat, başta olmak üzere Fethi Sekin Şehir Hastanesi idarecileri tarafından karşılanan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın ziyaret ekibinde; Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Leyla Şahin Usta, Sağlık Bakan Yardımcısı Halil Eldemir, Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş ve protokol üyeleri yer aldı.

 

 

 

 

 

 

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat ve Hastane Başhekimi Prof. Dr. Erol Keleş, eşliğinde her iki hastayı ayrı ayrı ziyaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, hastaların sağlık durumu hakkında bilgi aldıktan sonra, hasta yakınlarıyla görüştü ve geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

 

 

 

 

 

 

 

Elazığ Fethi Sekin Şehir Hastanesi’ni gezen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ a İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Cahit Polat tarafından sunulan hizmetler hakkında bilgi verildi. İlde sunulan sağlık hizmetlerinden dolayı memnuniyetini dile getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan “ Eğer bu hastane olmasaydı, biz o deprem gecesini nasıl atlatırdık. Hamdolsun bununla birlikte bütün operasyonlar ve müdahaleler çok süratli ve seri oldu. Hastane de sunulan hizmetler memnuniyet vericidir.” dedi.

 

 

 

 

 

 

Tüm sağlık çalışanları adına İl Sağlık Müdürüne teşekkür eden Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, daha sonra beraberindeki heyetle havalimanına geçerek, kentten ayrıldı.