İzmir’de Deprem Konutları Teslim Töreni’nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ’da kısa sürede yıkılan konut ve iş yerlerinin yerine, yenilerinin kısa sürede yapıldığını söyledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 30 Ekim 2020’de İzmir’de meydana gelen depremin ardından inşasına başlanan ve bir yıllık süre içerisinde tamamlanan 596 konut ve 145 işyerini İzmirli depremzedelere teslim etmek üzere İzmir’in Bayraklı ilçesine gitti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, İzmirli depremzedelere konut teslimi töreninde Elazığ’a da değindi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Elazığ’da kısa sürede yıkılan konut ve iş yerlerinin yerine, yenilerinin kısa sürede yapıldığını hatırlattı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kaybettikleri canların ve yıkılan evlerin acısını yaşayan vatandaşlarımızı iaşe ve ibate peşinde ilave sıkıntılara sokmadan her meselelerini çözdük. Daha önce nasıl Elazığ ve Malatya’da 1 yıl gibi kısa bir sürede yıkılanların yerine daha iyisini inşa ettiysek İzmir’de de aynısı yaptık” ifadelerini kullandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Elazığ’da 23 bin 677 konut ve 2 bin 515 köy evi yapıldığını açıkladı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Biliyorsunuz Elazığ’da 23 bin 677 konut ve 2 bin 515 köy evi, Malatya’da bin 287 konut ve bin 555 köy evi inşa ederek vatandaşlarımıza teslim ettik” dedi.