• Dolar
  7.4839
 • Euro
  9.0395
 • G. Altın
  442.09
 • T. Altın
  2999.2

Elazığ’da Geçici Konaklama Merkezlerinde yaşayan 18 yaş altı bireylerin katılımıyla “ Deprem ve Engelsiz Yaşam “ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlenecek.

Elazığ aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler il müdürlüğü Psikososyal Destek Hizmet  Grubu koordinasyonunda Geçici Konaklama Merkezlerinde yaşayan 18 yaş altı  bireylerin katılımıyla “ Deprem ve Engelsiz Yaşam “ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenlenecek.

Konuyla ilgili konuşan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Selahattin Bozkurt “Malum 24 ocakta ilimizde bir deprem meydana geldi. Bu olay tüm bireyler olmak üzere engelli bireylerimizin de yaşam koşullarını zorlaştırdı. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan tarafından ilan edilen“2020 Erişilebilirlik Yılı” kapsamında Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımız tarafından düzenlenen  Erişilebilirlik Ödülleri 03 Aralık 2020 Dünya Engelliler Günü’nde sahiplerini buldu. Bizlerde ilimizde farkındalık oluşturmak için Elazığ Valiliğimiz himayelerinde Psikososyal Destek Hizmet Grubu koordinasyonunda geçici konaklama merkezlerinde yaşayan 18 yaş altı bireylerin katılımıyla “ Deprem ve Engelsiz Yaşam “ konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışması düzenleyeceğiz.  Kompozisyon ve Şiir dalı jürisi İl Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Demirdağ , AÇSHİM Şube Müdürü İbrahim Aydın  ve Ahmet Kabaklı Fen Lisesi Müdür yardımcısı Metin Etdöğer yer alıyor.  Resim dalındaki jüri ise , FÜ Eğitim Fakültesi Resim Bölümü Öğretim Görevlisi Öznur Aksoy, resim öğretmenleri Sevgi Güler ve Habip Kancadan oluşmaktadır. Katılımcılar eserlerini 30 Aralık tarihine kadar Geçici Konaklama Merkezlerinde bulunan Psikososyal Destek Büromuza teslim edebileceklerdir.  Ödül töreni 14 Ocak 2021 tarihinde Beyaz Baston Görme Engelliler Haftasında yapılacaktır. Dereceye giren katılımcılara hediye paketi verilecektir” diye konuştu.