• Dolar
  7.9505
 • Euro
  9.4938
 • G. Altın
  462.17
 • T. Altın
  3157.8

Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü İnşaat Mühendisi Doç. Dr. Kürşat Esat Alyamaç, ilimizdeki orta hasarlı binalar için acil olarak bir komisyon kurulması uyarısında bulunarak, orta hasar için halen çözüm bekleyen bir süreç olduğunu ifade etti.

Cumhurbaşkanı kararnamesiyle Türkiye Afet ve Acil Durum Kurulu’nda görevlendirilen Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü İnşaat Mühendisi Doç. Dr. Kürşat Esat Alyamaç, televizyonumuz Kanal23’e özel açıklamalarda bulundu.

İlk olarak deprem sonrası yapılan çalışmalarla ilgili bilgiler veren Alyamaç, pandemi sürecinin en büyük şanssızlık olduğunu aktararak, pandeminin çalışmalarda aksamalara neden olduğunu söyledi.

Orta hasarlı binalar için bir komisyon kurulması gerektiğini ifade eden Alyamaç, “bu konuda hızlı adımlar atılması gerekiyor” dedi.

Elazığ’ın yapı stokunun yenilendiğini aktaran Fırat Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürü İnşaat Mühendisi Doç. Dr. Kürşat Esat Alyamaç, 2000 yılı öncesi yapılan binalar ve orta hasarlı binaların risk teşkil ettiğini söyledi.