DSİ 9. Bölge Müdürlüğü görevine Bursa 1. Bölge Müdür Yardımcısı Kenan Akyürek atandı.

Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü, bazı bölge müdürlüklerine atama yaptı. Buna göre, DSİ 9. Bölge Müdürlüğü’nde görev değişikliği yapıldı.

2020 yılından itibaren Elazığ DSİ 9. Bölge Müdürlüğü görevini yürüten Mahmut Dündar, DSİ Genel Müdürlüğü’ne çekildi.

 

 

Mahmut Dündar’dan boşalan bölge müdürlüğü görevine ise Bursa DSİ 1. Bölge Müdür Yardımcısı Kenan Akyürek atandı.

 

 

KENAN AKYÜREK KİMDİR?

Kenan Akyürek, 1973 yılında Artvin İli Yusufeli ilçesinde doğdu. İlk, Orta ve Lise eğitimini Yusufelinde tamamladı. 1995 yılında Gaziantep Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesinden İnşaat Mühendisi olarak mezun oldu. 1995-2000 yılları arası Özel Sektörde çalıştıktan sonra 2000 yılında DSİ Erzurum 8. Bölge Müdürlüğünde memuriyet görevine başladı. 2007 yılında DSİ Bursa 1. Bölge Müdürlüğü emrine atanmış olup, Mühendis, Başmühendis, Şube Müdürü ve Bölge Müdür Yardımcısı görevlerinde bulundu. 22.06.2022 tarihinde Devlet Su İşleri Elazığ 9.Bölge Müdürlüğü’ne atanan Kenan Akyürek, evli ve iki çocuk babası olup, iyi derecede İngilizce bilmektedir.

 

 

MÜDÜR DÜNDAR’DAN VEDA MESAJI

Öte yandan DSİ Genel Müdürlüğü’nde görevlendirilen Mahmut Dündar’da veda mesajı yayınladı. Dündar mesajında;  “DSİ Genel Müdürümüzün 22.06.2022 tarihli yazısı ile DSİ 9. Bölge Müdürü olarak Ankara DSİ Genel Müdürlüğümüz emrine görevlendirildim. Yerime de Bursa DSİ Bölge Müdür Yardımcısı bir arkadaşımız vekaleten atandı. Elazığ DSİ 9. Bölge Müdürlüğünde göreve başladığım günden beri sorumluluk alanımdaki Elazığ, Bingöl, Malatya ve Tunceli ilerimizdeki yatırımlarımızı ve hizmetlerimizi, çalışma arkadaşlarımla beraber büyütme ve daha ileriye taşıma gayreti ile çalıştım. Sizlerle birlikte ve sizlerin yakın desteği ile bu Aziz Şehirlerimiz için çalışmış olmaktan mutlu ve gururluyum. Benim bir hakkım var ise, sizlere helal olsun, sizlerden de helallik diliyorum. Selam ve saygılarımla. Allah’a emanet olalım inşallah” dedi.