Elazığ El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürü Turgay Çam, birçok alanda açtıkları kurslarda vatandaşlara eğitim verdiklerini belirterek, kaybolmuş mahalli motifleri günümüzde yaşatmak için çalışmalara devam edeceklerini söyledi.

Elazığ El Sanatları Merkezi, projeler ve kurslarla birçok vatandaşa istihdam alanı sağlanıyor. Merkez, düzenlediği mermer işlemeciliği, ev tekstil ürünü hazırlama, ahşap oyma, doğrama ve montaj elemanı gibi kurslarla Elazığ’da eleman açığı olan sektörlere eleman yetiştirerek birçok kişinin iş sahibi olmasına vesile oluyor.

 

 

Elazığ El Sanatları Merkezi sadece Elazığ’a değil, ilçelerden gelen kursiyerlere de eğitim veriyor.

 

 

Elazığ El Sanatları Eğitim Merkezi Müdürü Turgay Çam, yapılan çalışmalara ilişkin bilgiler verdi.

Müdür Çam; “Kuruluşumuzun görevleri arasında çiftçi çocuklarına ve gençlerine el sanatları öğretmek, onları meslek sahibi yapmak, el sanatları konusunda çalışanların bilgi ve becerilerini arttırmak, el sanatları konularında milli kültür ve değerlerimizi koruyucu ve geliştirici şekilde eğitim yapmak, mahalli motifleri yaşatmak amacıyla kuruluşumuz faaliyetlerine devam etmektedir. Şuanda devam eden İŞKUR destekli 7 adet kursumuz mevcut bulunmaktadır. Bu 7 kursta 137 kursiyerimiz mevcuttur. 2021 yılı içerisinde toplam 922 kursiyerimizi mezun verdik.” Dedi.