İstanbul'da dördüncüsü gerçekleştirilen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali'ne (TEKNOFEST) Elazığ Gençlik Merkezi Denayap Teknoloji Atölyesi 5 proje ile finale kaldı.

Dünya ülkelerinin takip ettiği son teknolojilerin ve Türkiye adına önemli teknolojilerin sergilendiği Teknofest'e Elazığ Gençlik Merkezi toplamda 13 projeyle katıldı ve bu projelerin 5 tanesi final etabında sunumlarını gerçekleştirerek.

Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürü Abdulsamet Eren yaptığı açıklamada; “Ülkemizin en büyük ve önemli değerlerinin yer aldığı Teknofest’te bu yıl bizde Elazığ Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak varız. 13 projemizden 5 tanesi final için yarışıyor şuan da, bizlerde süreci yakından takip diyoruz ve önemsiyoruz. Gençlerimizin teknoloji alanında ki yetkinliğini ve becerilerini buralarda görmek ve en önemlisi Şehrimizi, Kurumumuzu temsil etmeleri bizlere gurur veriyor. Temennimiz beş projemizin de dereceyle dönmesi, inşallah önümüzde ki senelerde daha fazla proje ve finalistlerimizle Teknofest’e Elazığ damgasını vurmaktır. Ben bir kez daha, Teknofest'te finale kalan projenin mimarları olarak çalışan, üreten, gençlik merkezimize ve Deneyap atölyesine değer kazandıran tüm öğrencilerimizi ve eğitmenlerimizi ayrı ayrı tebrik ediyorum” dedi

Finale kalan takımlar: 

- Loona Takımı, Ortaokul seviyesinde- İnsanlık Yararına Teknoloji/Sosyal inavasyon alanında

- Teknoviyole Takımı, Lise seviyesinde - İnsanlık Yararına Teknoloji/ Sağlık alanında.

- Lux Aeterna Takımı, Lise seviyesinde - Tarım Teknolojileri ve İnsanlık Yararına Teknoloji/ Sosyal inavasyon alanında.

- Avicenna Takımı, Ortaokul seviyesinde - İnsanlık Yararına Teknoloji/ Sağlık ve ilk yardım alanında temsil edeceklerdir.